Setki osób sprawdza ceny w sklepach i u rolników

Codziennie setki osób sprawdza ceny w sklepach i u rolników – platforma „e-Kofini” spełnia swoją rolę

Ponad 1200 osób zapisało się do korzystania z rządowego kanału „e-Kofini” w aplikacji komunikacyjnej Viber – poinformowała w poniedziałek minister rolnictwa Maria Panayiotou.

Jej zdaniem utworzenie platformy jest „pierwszym z szeregu kroków, które chcemy podjąć, aby skutecznie zmniejszyć różnicę w cenach otrzymywanych przez producentów i płaconych przez konsumentów”.

Dodała, że ​​„ w zasadzie zapewnia nam to przejrzystość w zakresie cen detalicznych i cen otrzymywanych przez producentów ”.


Aby dołączyć do grupy na Viber wystarczy zeskanować znajdujący się obok kod QR


Jak dodała, średnie ceny wymienionych produktów są aktualizowane w każdy poniedziałek i czwartek i publikowane zarówno na stronie internetowej ministerstwa rolnictwa, jak i na kanale Viber.

Produkty monitorowane przez platformę internetową obejmują warzywa takie jak pomidory, ogórki, cukinia, brokuły, kalafior, kapusta, cebula, papryka, fasola i groszek , a także owoce takie jak banany, arbuzy, melony i truskawki.

W pierwszym raporcie, opublikowanym na platformie internetowej w ubiegły czwartek, stwierdzono, że ceny owoców i warzyw w punktach sprzedaży detalicznej „są znacznie wyższe w porównaniu z cenami sprzedawanymi przez grupy i organizacje producentów”.

„W wielu przypadkach te same produkty są sprzedawane w punktach sprzedaży detalicznej po cenie ponad dwukrotnie wyższej niż ceny pobierane przez grupy i organizacje producentów” – czytamy w raporcie.

Czy presja na detalistów przyniesie skutek?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading