fbpx

Setki osób protestowały w Nikozji i Limassol

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Setki osób protestowały w sobotę w Nikozji i Limassol przeciw rządowej korupcji, ograniczeniom związanym z koronawirusem, sieci 5G a także brutalności policji.

Lista powodów wydłużała się z minuty na minutę. Tłum wykrzykiwał między innymi „Nie ma zdrowia bez wolności”, „precz z korupcją”, „precz z przemocą policji” czy „Wyjdź na ulice, aby pozbyć się strachu”.


W Limassol protestujący nieśli trumnę – wiele osób zapaliło świece.


Protestujący nawoływali do rezygnacji prezydenta Nikosa Anastasiadisa, minister sprawiedliwości Emily Jolitis i szefa policji Stylianosa Papateodoru.

Niemal wszyscy uczestnicy nosili maseczki i zachowywali między sobą bezpieczne odległości. Zdarzały się jednak przypadki kiedy protestujący nie przestrzegali ograniczeń związanych z koronawirusem.

Wczorajszy protest przebiegł bez interwencji policji, w przeciwieństwie do podobnej mniejszej demonstracji tydzień temu kiedy policja użyła gazu łzawiącego i armatki wodnej.

Policja nie odnotowała żadnych poważniejszych incydentów, nikt nie został ukarany mandatami. Do zabezpieczenia protestów skierowanych zostało setki funkcjonariuszy policji z całego Cypru.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!