fbpx

Sen Senatora nigdy się nie spełni

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Kolejny raz wielkie halo o wielkie nic. Ktoś coś powiedział, ktoś coś innego usłyszał. Takie grecko tureckie rozmowy.

W odpowiedzi na doniesienia prasowe na temat wizyty amerykańskiego Senatora, Roberta Mendeza, oraz jego śmiało wyrażanych nadziei  na niedługą już obecność tureckiej armii na Cyprze, natychmiast usłyszeliśmy komentarz z Północy.

Przywódca społeczności Turków cypryjskich, Ersin Tatar,  powiedział że zarówno Grecy, jak i społeczność Greków cypryjskich, pragną zniesienia tureckich gwarancji i pozbyć się tureckiej armii z wyspy. A do tego, jak zaznaczył, nigdy nie dojdzie. 

Według Przywódcy Turków cypryjskich, armia turecka przyniosła pokój na wyspie w dniu 20 lipca 1974 roku. Tatar wezwał też Greków cypryjskich do porzucenia działań zbrojnych i powstrzymania się od eskalacji napięcia.


Tymczasem w Pałacu Prezydenckim sielanka. Prezydent Nikos Anastasiades wręczył Mendezowi Order Wielkiego Krzyża Makariosa III.


Menendez, przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Senatu USA i polityk, jest uważany za wieloletniego przyjaciela Cypru, który odegrał kluczową rolę w uchwaleniu ustawy znoszącej embargo na dostawy broni przez USA.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!