fbpx

Samochody pojadą nową Makarios w Nikozji

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pierwotne plany nie przewidywały normalnego ruchu, radni zdecydowali jednak inaczej.

Burmistrz Nikozji Constantinos Yiorkadjis zapowiedział, że na nowo wyremontowanej ulicy Makarios w Nikozji będzie odbywał się normalny ruch samochodowy. Pierwsze pojazdy mają pojechać nową aleją 7 grudnia 2021 roku.

Kontrolerzy ostrzegają gminę, że ​​dopuszczenie samochodów na popularną i ruchliwą ulicę stolicy naruszy plan na który wypłacono dofinansowanie i będzie skutkować nakazem zwrotu dotacji. Pierwotnie plany dotyczące alei Makarios dopuszczały jedynie autobusy, taksówki i prywatne samochody należące do okolicznych mieszkańców. Radni Nikozji zdecydowali jednak inaczej.

Cypryjska Izba Naukowo-Techniczna poinformowała, że ​​droga może, pomimo wstępnych planów, być dostępna dla samochodów.


Zdaniem kontrolerów ​​jakakolwiek zmiana planów może doprowadzić do wycofania 13 mln euro przeznaczonych na projekt przebudowy. Postanowiono więc omówić sprawę w radzie miejskiej, której przewodniczył burmistrz Nikozji.

Prywatne samochody będą mogły przejeżdżać przez Makarios Avenue przez około rok, aż do zakończenia prac związanych z przebudową „trójkąta handlowego” Stasikratous, Makarios i Evagorou – powiedział Yiorkadjis dla CyBC.

Dodał, że dopuszczenie do ruchu samochodów prywatnych nie jest zmianą pierwotnego planu, jak sugeruje audyt, ponieważ dotyczy przepisów, które będą obowiązywać dopiero po zakończeniu prac nad trójkątem handlowym.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Tak remontowali Nikozję >>>

W tej chwili prace przebudowy zakończono tylko na Makarios i Stasikratous. Pozostałe prace na Evagorou potrwają około roku, podczas których prywatne samochody będą mogły przejeżdżać aleją Makarios.
Przebudowa całego obszaru miała na celu promowanie zrównoważonej mobilności na jednej z najbardziej ruchliwych dróg stolicy. Mogę zapewnić, że nawet po wpuszczeniu prywatnych samochodów na Makarios Avenue, nasze cele uczynienia tego obszaru bardziej zielonym zostaną zrealizowane.

Okazuje się więc, że radni wolą wyłożyć z budżetu miasta kolosalne pieniądze niż zamknąć określone ulice.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!