Samochodem po Cyprze

Zapewne macie prawo jazdy. Myślicie, że tak prosto jest się poruszać po Cyprze? Samochód Wam wypożyczą – chociażby jeden z naszych partnerów u którego dogadacie się po polsku (General Car Hire) ale czy będziecie potrafili jeździć po wyspie Afrodyty? To już nie będzie takie proste.

Po pierwsze na pewno zdziwicie się, że mimo czerwonego światła wszyscy jadą – to norma. Zresztą normą można w ten sposób przedstawić sygnalizację świetlną:

Niestety, tak właśnie jest. I nikt i nic na to nie poradzi.

Zresztą na Cyprze światła awaryjne są używane nie do zgłaszania awarii tylko jako zezwolenie na parkowanie w miejscu niedozwolonym lub jazdę podczas deszczu. Tak właśnie. Cypryjczycy nie są przyzwyczajeni do tego, że pada deszcz.

Rozmowa przez telefon komórkowy to kolejny grzech – choć srogo karany. Jeśli złapie Was policja to możecie być pewni, że zapłacicie 50€ mandatu.

Kolejna ciekawostka to w jaki sposób sygnalizuje się skręt. Może nie uwierzycie nam na słowo, więc Wam pokażemy zrzut ekranu z tutejszych przepisów ruchu drogowego:

Tak, tak! Właśnie w ten sposób można sygnalizować skręt. Może to kwestia oszczędności żarówek i prądu?

To także zdjęcie z przepisów! Trudno uwierzyć? A jednak.

A co z parkowaniem? Otóż Cypryjska policja dostała rozkaz dokładnego sprawdzania miejsc parkingowych zarezerwowanych dla osób niepełnosprawnych zajętych przez osoby do tego nieuprawnione – poinformował Minister Sprawiedliwości.
Trwają obecnie prace nad tym, aby wyznaczyć tego typu miejsca przy każdym bloku i urzędzie użyteczności publicznej.
Przypominamy, iż zgodnie z prawem za nieuprawnione parkowanie na miejscu oznaczonym kopertą grozi kara 85€, a już wkrótce samochody mają z tych miejsc być odholowywane na koszt właściciela pojazdu.
Tylko jak znaleźć normalne miejsce do parkowania?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading