fbpx

SafePass wymagany nawet w cukierni!

SafePass jest wymagany od wszystkich osób w wieku powyżej 12. lat we wszystkich pomieszczeniach, w których może zgromadzić się więcej niż 10 osób, w tym personel

Zasada ta dotyczy wszystkich pomieszczeń, wewnątrz lub na zewnątrz, gdzie zasady dotyczące dystansu i protokoły zdrowotne pozwalają na zgromadzenie więcej niż 10 osób. Obejmuje to także sklepy z żywnością i napojami oraz lokale gastronomiczne. Placówki muszą zainstalować odpowiednie tablice informujące o liczbie osób wpuszczonych do lokalu oraz o tym, czy SafePass jest wymagany, czy nie.

Nowy dekret obowiązuje do końca sierpnia 2021 roku.


SafePass to albo dowód szczepienia, albo dowód powrotu do zdrowia po Covid-19 w ciągu ostatnich 180 dni, albo 72. godzinny ujemny wynik PCR lub szybkiego testu antygenowego.


SafePass nie jest wymagany na przykład w piekarni lub minimarkecie, który w oparciu o metry kwadratowe może w danym momencie przyjąć tylko sześciu klientów i zatrudnia czterech pracowników. Ale SafePass jest wymagany w sklepie, który obsługuje siedmiu klientów i ma czterech pracowników.

Plaże, parki, parki liniowe, skwery, ścieżki przyrodnicze i miejsca piknikowe są wyłączone z wymogu SafePass.

Każdy, kto ukończył 12 lat, musi posiadać SafePass, aby wejść do szpitala prywatnego lub publicznego (Okypy). Dotyczy to odwiedzających i pacjentów ambulatoryjnych. Zgodnie z dekretem pracownicy są również zobowiązani do posiadania SafePass.

W przypadku domów opieki i innych zamkniętych placówek przeznaczonych dla grup starszych i wrażliwych szybkie testy antygenowe nie kwalifikują się. W takich przypadkach każda osoba w wieku 12 lat i starsza musi mieć zaświadczenie o szczepieniu, zaświadczenie o wyzdrowieniu z Covid19 w ciągu ostatnich 180 dni lub negatywny wynik testu PCR trwający 72 godziny. Dotyczy to odwiedzających i pracowników. Należy również przestrzegać dodatkowych wytycznych i protokołów wiceministerstwa ds. opieki społecznej i zdrowia.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!