fbpx
EnglishGreekPolishRussian
  • Limassol 25'C 🌥
  • Nicosia 27'C ☁
  • Larnaca 27'C 🌥
  • Ayia Napa 26'C 🌥
  • Paphos 24'C 🌥
  • Limassol 25'C 🌥
  • Nicosia 27'C ☁
  • Larnaca 27'C 🌥
  • Ayia Napa 26'C 🌥
  • Paphos 24'C 🌥

Sądy będą pracować online?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Opóźnienia procesowe na Cyprze są gigantyczne, że na załatwienie sprawy czeka się nawet kilka lat a kryzys koronawirusowy wywołał jeszcze dłuższy czas oczekiwania. Po rozpoczęciu testòw dla sektora publicznego i ogromna liczba ich pozytywnych wyników zrodziła zaniepokojenie wśród prawników. Ci, wzywają do podjęcia pracy on line.

Wielu prawników wysłało listy do Cypryjskiej Izby Adwokackiej, wzywając do podjęcia inicjatyw. Do użycia telefonu, wideo i innych technologii, aby jak najwięcej przesłuchań było kontynuowanych zdalnie.

Wskazują, że taka praktyka może mieć zastosowanie do spraw toczących się przed Sądem Najwyższym, Sądem Administracyjnym i Sądem Rejonowym.

Ponadto zaproponowano, aby sądy kontynuowały działalność w lipcu i sierpniu w celu wypełnienia luki, jaką należy pozostawić z powodu opóźnień spowodowanych przez koronawirusa. Przypomnijmy że sierpień to czas urlopòw między innymi w sektorach publicznych.

Prawnicy zwracają uwagę, że pozostają z niezapłaconymi opłaty za usługi i zerowy dochód, a zamknięcie protokołów spraw ogranicza rejestrację nowych procedur.

Szef Sądu Najwyższego,Myron Nikolatos, rozważa możliwość pozostania sądów otwartych podczas letnich wakacji. Jednak ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Powiedział także, że sądy działają teraz przy ograniczonej liczbie pracowników i rozpatrują tylko pilne sprawy, aby zastosować się do wszystkich rządowych dyrektyw i dekretów mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa i ochronę zdrowia publicznego.

Jeśli chodzi o proponowane telekonferencje, powiedział, że jest to coś, co rozważa Sąd Najwyższy:

W końcu niektóre z naszych konferencji są teraz prowadzone przez telefon – dodał. Ta sytuacja jest bezprecedensowa, czego doświadczamy po raz pierwszy. Z pewnością obawy prawników są uzasadnione i rozważane przez sędziów – powiedział również.

Sąd Najwyższy ma odbyć w kwietniu dwa posiedzenia w celu omówienia tych obaw oraz zbadania i oceny wszystkich możliwości. 

Czyli trzeba nam było pandemii, żeby udowodnić, że jak się chce, to można. 


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!