Sąd zdecydował o karze za fałszowanie SafePass

Sąd w Limassol nałożył dwa równe wyroki 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwie młode kobiety skarżone za fałszowanie  SafePass.

Dwie oskarżone, w wieku 19 i 20 lat, zostały uznane za winne po tym, jak przyznały się do dwóch zarzutów fałszerstwa dokumentu urzędowego i rozpowszechniania dokumentu urzędowego. 

Sąd wymierzył oskarżonym kary 3 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata, za oba zarzuty.

Jako okoliczności łagodzące wzięto pod uwagę skruchę oskarżonych, natychmiastowe przyznanie się do winy, sytuację osobistą oraz ich młody wiek.

Sąd uznał, że była to kwestia młodzieńczej frywolności, choć sprawa była bardziej zawiła.

Zgodnie z faktami jedna z oskarżonych korzystała z fałszywego SafePass, by swobodnie korzystać z „centrum rozrywki.” Druga kobieta z  fałszywego SafePass korzystała nie tylko w klubach  nocnych, ale nawet w miejscu pracy.

23 września 2021 r. członkowie OPE Limassol i pracownik Inspekcji Pracy podczas kontroli w kawiarni gdzie pracowała jedna z kobiet, poprosili o okazanie SafePass. Kontrola wykazała, że zaświadczenie było ważne, jednak nie należało do pracownika, tylko innej osoby.

Obie oskarżone nie znały się, a w popełnieniu przestępstwa pośredniczyła inna młoda kobieta, której wcześniej nie karano i nie postawiono jej żadnych zarzutów.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!