Sąd przedłuża areszt młodzieży z Izraela

Sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu pięciu Izraelczykom oskarżanym o gwałt.

We wtorek przedłużono areszt pięciu obywateli Izraela oskarżonych o zbiorowy zgwałcenie brytyjskiej turystki w Ajia Napa.

Grupa, w której znajdują się dwie osoby w wieku 20 lat i trzy osoby w wieku 19 lat, pozostanie teraz w areszcie przez kolejne sześć dni po tym, jak sędzia Sądu Rejonowego w Famaguście, Petros Theophilou, orzekł, że istnieje „uzasadnione podejrzenie”, że mogą być zamieszani w sprawę.

Zatrzymano ich początkowo 4 września, a przestępstwo miało mieć miejsce poprzedniego dnia.

Dwóch z pięciu podejrzanych nie stawiło się we wtorek w sądzie po pozytywnym wyniku testu na Covid-19. W sądzie reprezentowali ich prawnicy.

Policja poinformowała sąd, że 20-letnia Brytyjka zeznała, że ​​jeden z pięciu Izraelczyków „przymusowo” zabrał ją do swojego pokoju po tym, jak chwycił ją za rękę, gdy 3 września imprezowała z przyjaciółmi przy hotelowym basenie. Z zeznań kobiety wynika, że ​​próbował zdjąć jej kostium kąpielowy, a ona błagała go, aby pozwolił jej wyjść.

Powiedziała, że ​​pozostali podejrzani weszli do pokoju i została zgwałcona.

W pewnym momencie udało jej się zamknąć w łazience i zaczęła wołać o pomoc. Udało jej się uciec z pokoju i dołączyła do przyjaciół, którzy poszli z nią, aby zgłosić gwałt policji.

Przyjaciel kobiety powiedział śledczym, że widział, jak wychodziła z basenu z jednym z Izraelczyków, ale nie widział, aby podejrzany używał jakiejkolwiek siły.

Dwóch podejrzanych przyznało się do uprawiania seksu z kobietą, ale upierało się, że odbyło się to za obopólną zgodą i zaprzeczyło, że dopuściło się gwałtu. Pozostała trójka stwierdziła, że ​​nie miała kontaktu seksualnego z kobietą.

W hotelu nie było monitoringu.

Podczas rozprawy na sali sądowej obecnych było kilkunastu przyjaciół i krewnych podejrzanych.

Ojciec jednego z oskarżonych w wywiadzie dla izraelskich mediów oskarżył rzekomą ofiarę o sfingowanie ataku w ramach „oszustwa ubezpieczeniowego”.

To taki sam przypadek, jak w 2019 r., kiedy brytyjska turystka wymyśliła historię o grupie Izraelczyków. Nie ma tu żadnego gwałtu, nie wyciągnęli jej z basenu i nic nie było – powiedział. Na komisariacie spotkałem się z zatrzymanymi z całej Europy, którym zarzuca się popełnienie czynów przestępczych przeciwko Brytyjczykom. 

Policja w Famaguście kontynuuje śledztwo.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading