Rzucali zwierzętami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego!

Sprawa znęcania się nad zwierzętami przez uczniów w liceum w Paralimni odbiła się szerokim echem na całej wyspie. Animal Party poinformowała w środę, że przekazała policji dowody znęcania się nad zwierzętami – kurczaki i króliki wyrzucano przez okna pierwszego dnia szkoły. Partia dysponuje zdjęciami oraz filmami na których łatwo można zidentyfikować osoby, które dopuściły się okrucieństwa. Zabito w bestialski sposób minimum kilka ptaków i królików.

Zdaniem Animal Party incydent został zaplanowany i zorganizowany przez uczniów, którzy przynieśli zwierzęta do szkoły poprzedniego wieczoru.


Komentując sprawę, rzecznik policji Christos Andreou powiedział Politis Radio, że w zdarzeniu mogą być zaangażowani inni podejrzani, którzy nie byli tam uczniami. Dodał, że uczniowie, którzy ukończyli 14 lat, są prawnie odpowiedzialni za swoje czyny.


Policja wszczęła dochodzenie w tej sprawie po oburzeniu społeczeństwa, które wywołało, gdy absolwenci zdecydowali się „uczcić” swój pierwszy dzień w szkole w poniedziałek, rzucając petardami, królikami i kurczakami z pierwszego piętra budynku szkoły. Dyrektor szkoły oficjalnie złożył zawiadomienie na policji we wtorek rano. On oraz inni nauczycieli zostali już przesłuchani w tej sprawie.


📸 Κόμμα για τα Ζώα Κύπρου – Animal Party Cyprus – APC


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!