fbpx

Rząd wypłaci odszkodowania za powódź

Rząd podjął decyzję o naprawieniu szkód w głównych rezydencjach uszkodzonych podczas weekendowych ulewnych deszczy w dzielnicach Famagusta i Larnaka.

Dokładna kwota odszkodowań zostanie ustalona w przyszłym tygodniu, gdy zakończy się rejestracja szkód, powiedział minister spraw wewnętrznych Nicos Nouris po posiedzeniu rady ministrów.

Ocenił, że odszkodowania w rejonie Larnaki wyniosą 150 tys. euro, a dla Dromoloxia – Meneou kolejne 30 tys. euro. Zniszczenia w dystrykcie Famagusta nie zostały jeszcze oszacowane.

Do tej pory władze odnotowały uszkodzenia około 150 lokali.

W Larnace stwierdzono uszkodzenia 53 domów i trzech lokali handlowych, a w Dromoloxii – pięciu domów i pięciu samochodów. W kontrolowanym przez rząd obszarze Famagusta uszkodzone zostały 43 domy, z czego 17 to domy wakacyjne, a 26 to stałe rezydencje. Powódź uszkodziła także 12 hoteli i 33 lokale handlowe.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przedstawi szczegółową listę i konkretną propozycję podczas następnej sesji gabinetu, powiedział Nouris, wyjaśniając, że były pewne zastrzeżenia co do pierwszej oceny.

Podjęto jednak decyzję, że szczególnie w odniesieniu do domów jednorodzinnych rekompensaty będą przyznawane na podstawie określonych kryteriów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!