fbpx

Rząd wypłaca zasiłki

Najpóźniej do piątku, na kontach powinny pojawić się pieniądze.

Ministerstwo Opieki Społecznej informuje, że w następstwie decyzji Rady Ministrów z dnia 27 maja 2022 r. o przyznaniu pakietu działań na rzecz przeciwdziałania presji inflacyjnej jednorazowy zasiłek na wsparcie słabszych grup ludności zostanie wypłacony do 24 czerwca 2022 r .

Zasiłek będzie przyznawany na podstawie kryteriów dochodowych i ze szczególnym uwzględnieniem rodzin / osób o niskich dochodach, w celu znacznego złagodzenia tych grup ludności, które najbardziej odczuwają skutki inflacji. 

Z jednorazowego sponsoringu Ministerstwa Opieki Społecznej skorzysta łącznie 37700 rodzin, czyli 52500 osób. Aby otrzymać pieniądze beneficjenci muszą być zarejestrowani w Rejestrze zasiłku na dzieci i/lub w Rejestrze Minimalnego Dochodu Gwarantowanego i/lub w Rejestrze Odbiorców Pomocy Publicznej.

Beneficjenci jednorazowego wsparcia zostaną poinformowani o wpłacie kwoty oraz SMS-em (sms) na zarejestrowane telefony komórkowe.

Więcej informacji na  stronie internetowej Serwisu Zarządzania Zasiłkami Socjalnymi.

Więcej informacji oraz odpowiedzi na pytania dotyczące jednorazowego zasiłku w celu wsparcia słabszych grup znajduje się na stronie internetowej tutaj .


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!