fbpx

Rząd wymyślił a to firmy płacą za szczepienia…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dekret rządu nakazujący wszystkim firmom przyznawanie swoim pracownikom dodatkowych dni wolnych na szczepienia zwiększa koszty dla firm, ale wiele z nich jest gotowych zaakceptować te wydatki, jeśli doprowadzą one do zakończenia kryzysu pandemicznego.

Niedawno wprowadzony dekret rządowy stanowi, że każdy pracownik, niezależnie od tego, czy pracuje w sektorze publicznym, czy prywatnym, może być nieobecny w swoim miejscu pracy przez cały dzień planowanego terminu szczepienia, bez potrącania go z corocznego urlopu. Jeżeli przyjmowana przez pracownika szczepionka zostanie podana w dwóch dawkach, wówczas pracownik może być nieobecny w miejscu pracy w obu tych terminach. Co więcej, jeśli rodzic lub opiekun prawny musi zabrać swoje niepełnoletnie szczepienia, wówczas może być nieobecny w pracy również w te dni.


Całkowite koszty dodatkowych wolnych od pracy dni poniosą pracodawcy, a w przypadku tych którzy zatrudniają wiele osób są to bardzo duże koszty operacyjne.


Jedna z prywatnych firm zatrudniająca około dwóch tysięcy osób oszacowała koszt tego środka na około 185000€ – jest to spowodowane nie tylko utratą personelu w tym dniu, ale także nadgodzinami wymagane w tych dniach które zrekompensują utratę produktywności.

Globalnie, dla całego Cypru i cypryjskiej gospodarki, nowy pomysł rządu może okazać się strzałem w dziesiątkę – zgodnie z opiniami naukowców im więcej osób zaszczepionych tym mniejsza ilość ciężkich zachorowań i możliwość uruchomienia całej gospodarki, z drugiej jednak strony po raz kolejny rząd przerzuca koszty związane ze swoimi pomysłami na pracodawców.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!