Rząd walczy z mową nienawiści i rasizmem

Rząd zapowiada usuwanie i blokowanie stron internetowych propagujących rasizm i mowę nienawiści

Rząd chce rozszerzyć obecne przepisy dotyczące obraźliwych materiałów w Internecie, takich jak pornografia dziecięca i terroryzm, aby uwzględnić w nich także rasizm, ksenofobię i mowę nienawiści.

W rozmowie z Cyprus Mail rzecznik ministerstwa sprawiedliwości powiedział, że pierwotna ustawa powstała w 2004 r. i nakłada dwutorowy proces usuwania obraźliwych materiałów z Internetu na Cyprze.

Zgodnie z prawem Prokurator Generalny w pierwszej kolejności zwraca się do dostawców usług internetowych o zablokowanie dostępu do strony internautom znajdującym się na terenie Republiki Cypryjskiej. Dodatkowo, w przypadku, gdy materiał znajduje się w mediach społecznościowych, Prokurator Generalny zwraca się do operatora mediów społecznościowych z wnioskiem o usunięcie konkretnej strony lub konta.

Projekt nowelizacji ustawy został już opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości, a teraz został przesłany do parlamentu. Ministerstwo Sprawiedliwości spodziewa się, że zmiany zostaną wprowadzone w życie w ciągu dwóch miesięcy.

Ponadto rzecznik potwierdził Cyprus Mail , że istnieją już szczegółowe przepisy dotyczące kryminalizacji mowy nienawiści i będą stosowane do usuwania stron internetowych szerzących rasizm, ksenofobię i mowę nienawiści.

Minister sprawiedliwości Anna Prokopiou zaapelowała do parlamentarzystów o szybkie procedowanie nowych przepisów.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading