fbpx

Rząd twierdzi, że na Cyprze jest fantastycznie!

Czytając informacje na stronach cypryjskich organizacji rządowych czy ministerstw, do głowy przychodzi tylko jedna myśl. Jak tu jest fantastycznie.

Błyskawiczna reakcja na pandemię paraliżującą gospodarkę i setki obietnic bez pokrycia mające na celu zamknięcie społeczeństwu ust.

Specjalne numery telefonów, których nikt nie odbiera. Specjalne adresy mailowe, na które nikt nie odpowiada. Otwarte urzędy, które są zamknięte. Jednym słowem bajka.

Programy pomocy, błyskawiczne, i błyskawiczna reforma systemu opieki społecznej. Błyskawiczne wypłaty zasiłków, które już zostały wypłacone, choć nie zostały wypłacone. I nowe jeszcze programy pomocy! Na oficjalnej stronie Ministerstwa Pracy czytamy, że powstał nowy program zachęcający pracodawców do zatrudniania pracowników w niedziałających instytucjach! 6000000€ z funduszu europejskiego i funduszu specjalnego Republiki Cypryjskiej!  Ministerstwo szacuje że skorzysta z niego 1000-1200 osób, przez 6 miesięcy. 6 baniek podzielić na 1200 głów, przez 6 miesięcy. To wychodzi po 833 eurasów na bezrobotnego. 

Ale dlaczego Rządowi tak zależy na uruchamianiu nowych programów, jeśli te, które wcześniej już obiecał, nie doszły do skutku? Na czym Rząd zarabia na lewo, że musi się tej kasy jakoś pozbyć? 

Kolejna radosna wiadomość jest taka, że na Cyprze są najczystsze wody na Morzu Śródziemnym.  Najczystsze,  z których nikt w tym roku nie skorzysta.

Superszybkie testy na lotnisku, z których nie można korzystać bo trzeba zrobić test przed przylotem. Lotem który tuż przed odlotem jest odwołany, do hotelu który jest zapłacony, ale hotelarstwo jest stratne w tym roku? 

Również Ministerstwo Zdrowia wraz z Ministerstwem Edukacji ma się czym pochwalić. Zakończono program testów wśród uczniów i pracowników szkół. Program zakończył się 26 czerwca. Co ciekawe, rok szkolny zakończył się 24 czerwca! 

Plany superinwestycji na kolejny rok w, na przykład, Agia Napie. Cudownej już teraz Agia Napie, gdzie ingerencja ludzkich rąk jest zbędna,  by pochwalić się połączeniem piękna z rozrywką. By wykopać kolejny dół na odchody, zabudowany eko produktami i opatrzony  drogą tablicą z logo unijnym. Toaleta ekologiczna z widokiem na morze.

I właśnie do tych fantastycznych miejsc przybędą setki tysięcy turystów, których w tym roku Rząd Cypru lekce sobie waży.

Strajki firm komunikacyjnych, z których nikt w tym roku nie skorzysta, więc taki strajk jest przecież bezcelowy. Na takie zastraszanki to sobie może pozwolić monopolista, na przykład urząd energetyczny. 

Reforma podatkowa, płatności kartą, a urząd pracy czeki wysyła. Dobrze że salony piękności są już otwarte. Można się odwalić do kasyna, bo też są już otwarte, a z zasiłku przecież na zaległy czynsz nie wystarczy. 

A właśnie, czynsze! Rząd postanowił o zakazie nakazu eksmisji i podarował ulgę podatkową właścicielom nieruchomości. Genialne. Ulga z dochodu zerowego! 

Ach, jak jest fantastycznie na tej naszej wyspie. Choć pełna absurdów, ma w sobie coś magicznego.  Takie miejsce, pełne kontrowersji a jednocześnie naszej akceptacji, chyba nazywa się domem, co? 


Zdjęcie autorstwa Lee Hnetinka z Pexels


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!