fbpx

Rząd rozpoczyna zatwierdzanie pakietów pomocy

Najpóźniej w środę, jak poinformował Rzecznik Rządu, Kyriacos Koushos, ogłoszony zostanie pakiet pomocy “kryzysowej” w celu załagodzenia presji na gospodarkę.

Rada Ministrów ma rozpocząć konsultacje już dzisiaj. 

Rada omówi i zatwierdzi pakiet przygotowany przez Ministerstwo Finansów dotyczący środków wspierania gospodarki, małych i średnich przedsiębiorstw, turystyki i innych (sektorów)

Rzecznik dodał, że Rada omówi, a także zatwierdzi środki przedstawione przez Ministerstwo Pracy, dotyczące stosunków pracy, miejsc pracy, wsparcia dla najsłabszych grup ludności, rodziców, którzy powinni pozostać w domu, aby opiekować się dziećmi, a także wsparcie dla pracowników, którzy nie pójdą do pracy z powodu epidemii koronawirusa.

W zależności od zmian i ocen przeprowadzanych codziennie, Rada Ministrów może również zająć się innymi środkami dotyczącymi zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

podsumował Koushos

Także czekamy na wieści w środę ale nie ma co liczyć na kokosy. Tym bardziej że na Cyprze wypłaty z ubezpieczeń społecznych są istnie ekspresowe, a czas oczekiwania na nie to około 3 miesiące. Dotyczy to zasiłków chorobowych, dla bezrobotnych i innych.

To właśnie od tych rządowych decyzji będzie zależał los pracowników zamkniętych firm.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!