fbpx

Rząd ogłosił programy wsparcia

W ramach starań rządu o utrzymanie zatrudnienia w przedsiębiorstwach dotkniętych pandemią, minister pracy Zeta Emilianidou ogłosiła przedłużenie programu dopłat do wynagrodzeń.

Programy skierowane są do przedsiębiorców zmuszonych do całkowitego lub częściowego zawieszenia działalności z powodu pandemii lub u których nastąpił znaczny spadek obrotów. Obejmują również firmy mieszczące się w centrach handlowych, które zostały zmuszone do zamknięcia z powodu blokady.

Firmy zatrudniające do dziewięciu pracowników otrzymają dotację do wynagrodzeń w wysokości 60% dla całej siły roboczej, podczas gdy te zatrudniające więcej otrzymają 97%. Minimalna kwota wyniesie 360€, a maksymalna 1214€ na jeden miesiąc. Firmy, których obroty spadły o 30–40%, otrzymają dotację na wynagrodzenie w wysokości 60% dla 45% pracowników; osoby ze spadkiem o 40% do 65% otrzymają dotacje dla 65% siły roboczej; osoby z obniżką między 65% ​​a 80% otrzymają 75%; a ci, którzy stracą w obrotach ponad 80%, otrzymają dotacje dla 97% pracowników. Firmy zatrudniające do trzech pracowników otrzymają dotacje dla wszystkich trzech.

Ogłoszono również program dla branży hotelarskiej, pod warunkiem, że zgłaszający odnotują 40% spadek obrotów w porównaniu z ostatnim sezonem zimowym. Hotele uczestniczące w programie nie mogą zwolnić personelu z powodów finansowych i będą musiały opłacić ubezpieczenie społeczne. Plan obejmie również pewne kategorie osób, które albo pracują samodzielnie, albo zatrudniają do dwóch pracowników.
Specjalny dodatek zostanie przyznany fotografom, właścicielom wypożyczalni samochodów, przewodnikom turystycznym, taksówkarzom, kierowcom autobusów turystycznych, ulicznym sprzedawcom żywności, handlarzom ulicznym, niezależnym pracownikom hoteli i niezależnym pracownikom, których działalność została zamknięta z powodu dekretów rządowych lub którzy mają odnotował spadek obrotów o ponad 80%.

Zasiłek, o którym mowa, będzie równy 60% tygodniowego dochodu zadeklarowanego do ubezpieczenia społecznego w IV kwartale 2019 r. Dodatek specjalny wyniesie od 300 do 900€.

Ulgi będą również przyznawane firmom zatrudniającym osoby, które muszą być nieobecne w pracy, ponieważ należą do grup wysokiego ryzyka, oraz tym, którzy muszą zostać w domu, aby pilnować dzieci.

Szczegóły planu wraz z odpowiednimi rozporządzeniami zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych dni.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!