fbpx

Rząd ogłosi nowy przetarg?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Wiceminister żeglugi Vassilis Demetriades powiedział, że rozpocznie spotkania w celu ponownej oceny sytuacji po przetargu na połączenie promowe Cypr-Grecja, które nie przyciągnęło żadnych oferentów.

Połączenie morskie między Cyprem a Grecją zostało zawieszone w 2000 r. Cypryjski rząd stara się reaktywować dzięki dotacji w wysokości 5 mld euro zatwierdzonej przez Dyrekcję Generalną UE ds. konkurencji. Niestety, pomimo wielu zapytań nie wpłynęła żadna oferta na jego realizację.

Zgodnie z przepisami UE dotyczącymi usług w ogólnym interesie gospodarczym dotacja państwa była związana wyłącznie z pasażerskim aspektem połączenia promowego. Demetriades powiedział, żeskonsultuje się z ekspertami, aby ocenić sytuację i zdecydować o dalszych krokach.

Jeśli jest oczywiste, że pandemia była decydującym czynnikiem, który wpłynął na przetarg, nie mielibyśmy problemu z wznowieniem przetargu na późniejszym etapie – powiedział.

Thomas Kazakos, dyrektor generalny Cypryjskiej Izby Żeglugowej, pochwalił wysiłki rządu na rzecz promowania połączenia morskiego, ale dodał, że okoliczności handlowe w połączeniu z negatywnym wpływem pandemii nie sprzyjały zaciągnięciu długoterminowych zobowiązań.

Trzymamy kciuki. Mamy nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami połączenie uda się uruchomić jeszcze w tym roku.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!