fbpx

Rząd nie podjął decyzji w sprawie zniesienia ograniczeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rząd ma wątpliwości co do deeskalacji środków przeciwko koronawirusowi – ostatecznie zdecydowano się odłożyć zapowiedzi o nowych złagodzeniach

Pierwotnie zapowiadano, że po dzisiejszym posiedzeniu rządu zostaną ogłoszone decyzje związane z łagodzeniem od 16. marca 2021 roku środków. Decyzja jednak została przełożona – prawdopodobnie zostanie podjęta dopiero w najbliższy piątek.

Brak decyzji ma prawdopodobnie związek ze wzrostem ilości zakażeń (wczoraj 420 nowych przypadków) oraz stałym wzrostem ilości osób kierowanych z powodu zakażenia Sars-CoV-2 do szpitali – codziennie na oddziały trafia około 10. nowych przypadków:

Przypomnijmy, że to właśnie dziś rada ministrów miała podjąć decyzję w sprawie ponownego otwarcia restauracji, powrotu uczniów do szkół oraz zmianach w obowiązującej godzinie policyjnej oraz sms’ach.


Wczoraj odbyło się spotkanie z przedstawicielami hotelarzy (pisaliśmy o tym tutaj), podczas którego rozmawiano o ponownym otwarciu hoteli od 1 kwietnia.


Cypryjskie media informują, że komitet doradczy powołany przy ministrze zdrowia, jest przeciwny łagodzeniu od 16.03.2021 obostrzeń – podobno taka rekomendacja została przedstawiona podczas spotkania z Prezydentem Cypru.

Co ciekawe, Minister Turystyki poinformował linie lotnicze oraz biura podróży na całym świecie, że Cypr jest gotowy na przyjęcie turystów od 1.04.2021 roku.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!