SeoHost.pl

Rząd nie dopłaci do Rajdu Cypru

Ministerstwo finansów odmówiło dalszego współfinansowania Cyprus Rally.

Cypryjskie Stowarzyszenie Samochodowe określiło odmowę ministerstwa finansów w zakresie zabezpieczenia udziału w Rajdzie Cypru w ciągu najbliższych czterech lat na poziomie WRC/ERC jako „nieuzasadnioną i przestępczą”.

Prezydent CAA Antonis Michaelides powiedział, że oferta FIA – organu zarządzającego sportem motorowym – nadal obowiązuje w latach 2023-2025 i wyraził nadzieję, że rząd, który wyłoni się z wyborów w lutym 2023 r., ponownie rozważy sprawę.

Michaelides przytoczył raport Deloitte, że bezpośrednie i pośrednie korzyści dla gospodarki cypryjskiej z organizacji Rajdu Cypru na poziomie WRC/ERC w okresie czterech lat 2022-2025 oszacowano na 120,4 mln euro, podczas gdy całkowity koszt wyniósł tylko 10,6 mln euro.

Według badania Deloitte, w ciągu czterech lat wydarzenie miało przyciągnąć publiczność telewizyjną na poziomie 102,3 mln, przynosząc gospodarce bezpośrednie korzyści w wysokości 30,5 mln euro i kolejne 89,9 mln euro w przychodach pośrednich.

Zgodnie z propozycją Rajd Cypru 2023 miałby się odbyć w ramach MERC (Rajdowe Mistrzostwa Bliskiego Wschodu) lub ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy), a te z lat 2024 i 2025 na poziomie WRC (Rajdowe Mistrzostwa Świata).

W przyszłym roku wybory.

Być może faktycznie nowy rząd zmieni zdanie i znajdzie pieniądze w budżecie na finansowanie przedsięwzięcia…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!