SeoHost.pl

Rząd nadal będzie wypłacał zasiłki specjalne

Cypryjski rząd zatwierdził szereg środków wspierających gospodarkę do października w świetle pandemii koronawirusa. Jest to trzecia partia programów wsparcia, które rząd wprowadza, a minister finansów Constantinos Petrides nazywa ten etap fazą ożywienia.

To największy pakiet wsparcia ekonomicznego, jaki kiedykolwiek został przygotowany na Cyprze – powiedział podczas konferencji prasowej.

Plany wsparcia obejmują szeroko rozumiany przemysł turystyczny – zarówno hoteli (program będzie obowiązywał do 12.10.2020) jak i firmy, których główną działalnością jest branża turystyczna (obowiązuje do 31.08.2020). Pracownicy firm, których obroty znacznie spadły (odpowiednie przepisy zostaną wkrótce opublikowane) będą nadal otrzymywać zasiłek w wysokości 60% wynagrodzenia.
Co ciekawe, Minister Pracy Zeta Emilianidou zaapelowała do pracodawców o ponowne zatrudnienie osób, które zostały zwolnione przed 1. marca 2020 (między innymi tych, którzy zostali wysłani na bezrobocie z powodu zamknięcia hoteli w sezonie zimowym) i zapowiedziała, że te osoby także będą podlegały programom pomocowym.

Minister pracy Zeta Emilianidou powiedziała także, że ​​firmom, które otrzymują wsparcie rządowe, nie wolno nikogo zwalniać ani skracać godzin pracy, chyba że pracownik wyrazi na to zgodę. Zaapelowała także o zgłaszanie do odpowiednich instytucji faktu nieprzestrzegania zasad wspierania firm.

Osoby, którym skończył się zasiłek dla bezrobotnych i nadal nie mogą znaleźć pracy nadal będzie wypłacany specjalny zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 360€.

Po raz kolejny przypominamy, że to firmy, które chcą skorzystać z planów pomocowych muszą złożyć odpowiednie dokumenty, wnioski i zaświadczenia. Jedynie w przypadku specjalnych zasiłków dla bezrobotnych wnioski będziecie składać osobiście.

Wszelkie dodatkowe szczegóły dotyczące programów wsparcia przekażemy wkrótce gdy zostaną opublikowane odpowiednie przepisy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!