Rząd bierze się za zasiłki dla migrantów

Według Phileleftheros, rząd niedawno zatwierdził szereg środków zaproponowanych przez wiceministerstwo opieki społecznej w celu lepszego usprawnienia programu.

Migranci nie będą już otrzymywać gotówki ani czeków – otrzymają karty przedpłacone – ​​pieniądze będą mogły zostać wydane tylko na Cyprze. Wcześniej donoszono, że niektórzy beneficjenci pomocy państwa wysyłali pieniądze do domu, pieniądze były także wydawane na alkohol i papierosy. 

Karty przedpłacone będą obsługiwane tylko i wyłącznie na Cyprze – nie będzie ich można używać między innymi na obszarach okupowanych.

Według Loizosa Hadjivasiliou, szefa biura wiceminister opieki społecznej Anastasii Anthousi, urzędnicy będą przeprowadzać więcej wizyt domowych w celu oceny warunków życia, a także podejmować wymagane działania, gdy okażą się one nieodpowiednie.

Wynajmujący będzie również zobowiązany do wystawienia oświadczenia, w którym podana zostanie liczba pokoi i najemców – działania te pozwolą lepiej wyposażyć urzędników państwowych, aby mogli dokładniej oceniać warunki życia i odpowiednie dodatki czynszowe wymagane przez każdego odbiorcę.

Pracownicy wiceministra potwierdzą również, że pod wskazanym adresem mieszkają odbiorcy. Ci, którym okaże się, że mieszkają w nieodpowiednich pomieszczeniach, zostaną obcięte świadczenia, jeśli odmówią znalezienia nowego mieszkania w ciągu dwóch miesięcy.

W ramach obecnego programu osoby otrzymujące pomoc otrzymują 186€ na odzież i żywność oraz 75 euro na rachunki za prąd i wodę. Wiceministerstwo chce to zmienić, zauważając, że 75€ przyznane na rachunki trafiało do wszystkich odbiorców niezależnie od tego, gdzie i u kogo przebywali – mieszkający w hotelach lub u znajomych i rodzin nie wydawali pieniędzy prawidłowo zgodnie z ich przeznaczeniem.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading