Ryanair zmienia zasady – mniej czasu na odprawę!

O zmianach pisze brytyjski dziennik „The Independent”.

Klienci Ryanaira, którzy wykupili bilety na loty po 13 czerwca będą mieli mniej czasu na odprawę. Ma to zachęcić podróżnych do płacenia za konkretne miejsce. Krótszy czas odprawy nie obowiązuje bowiem pasażerów, którzy skorzystali z tej opcji. Ci na odprawę mają aż 60 dni

Wszyscy klienci Ryanaira mogą kupić zarezerwowane miejsce online, zarówno na stronie internetowej Ryanair.com, jak i w aplikacji mobilnej od momentu rezerwacji do 2 godzin przed odlotem. Ci, którzy się na to zdecydują mogą odprawić się online w dowolnym momencie, w ciągu 60 dni do 2 godziny przed planowanym czasem odlotu – zapewnia rzecznik Ryanaira.

Po zmianach pasażerowie, którzy nie wykupią konkretnego miejsca będą mogli bezpłatnie dokonać odprawy online na swój lot od 48 godzin dni do 2 godzin przed planowaną godziną wylotu. Dziś mają na to 4 dni.

Pasażerowie, którzy już wykupili bilety na loty od 13 czerwca, otrzymali od przewoźnika e-maile od z informacją, że jeśli nie odpowiadają im nowe zasady, mają prawo do anulowania biletów. Muszą to zrobić do 19 maja, a otrzymają zwrot poniesionych kosztów. Jeśli nie dotrzymają terminu, przewoźnik uzna, że akceptują nowy regulamin. Pasażerowie, którzy nie odprawią się przez internet mogą to zrobić na lotnisku. Musza jednak za to zapłacić 55 euro.

Krótsza odprawa będzie obowiązywała zarówno pasażerów, którzy dopiero kupią bilety, jak i tych, którzy zrobili to przed ogłoszeniem zmian. Ryanair zapewnia jednak, że jeśli nowe zasady komuś nie odpowiadają, może on anulować rezerwację i żądać pełnego zwrotu pieniędzy w ciągu 5 dni od otrzymania powiadomienia.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading