fbpx

Ryanair kasuje połączenie!

Po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy dla Was złe wieści – Ryanair postanowił zamknąć na okres letni swoje połączenie z Pafos do Aten. Ostatni lot odbędzie się 26. marca 2017 roku. Jeśli więc wybieracie się do stolicy Grecji z Pafos musicie się pospieszyć. Dobrą informacją jest to, że dziś obowiązuje specjalna zniżka na bilety tego przewoźnika. Jeśli kupiliście wcześniej bilety na tą trasę po 27. marca 2017 przewoźnik wymieni je Wam bezpłatnie na inne trasy lub zwróci Wam 100% ich wartości.

Na szczęście inni przewoźnicy (AEGAN, Blue Air i COBALT) nadal oferują połączenia z Atenami z Larnaki. Obawiamy się jedynie tego, że po zlikwidowaniu trasy przez Ryanair ceny mogą nieznacznie wzrosnąć. W tej chwili można znaleźć bilet w dwie strony za 36€.

Samoloty Ryanair zostaną przekierowane na nową trasę. Od 28 marca 2017 roku przewoźnik uruchamia całkowicie nowe połączenie z Pafos do Tel Avivu na główne lotnisko Ben Gurion. Jest to bardzo dziwna zagrywka marketingowa, gdyż na to samo lotnisko latają także inne linie lotnicze z lotniska w Larnace. Co ciekawe po przeanalizowaniu cen, oferta przewoźnika z Irlandii nie jest zbyt korzystna. Zobaczcie zresztą sami:

  

Ryanair tłumaczy, że nowe połączenie wynika z potrzeb rynku i jest spowodowane tym, że Pafos jest Europejską Stolicą Kultury. Władze miasta obawiają się jednak, że likwidacja tak popularnego połączenia może ograniczyć przyjazd turystów z Grecji. Musimy jednak przypomnieć, że już od dawna Ryanair prowadzi “walkę” z lotniskiem w Atenach żądając obniżenia opłat lotniskowych i zapowiada likwidację wszystkich połączeń do stolicy Grecji. Czyżby to był pierwszy krok?

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!