fbpx
EnglishGermanGreekPolishRussian
  • Limassol 12'C 🌥
  • Nicosia 9'C ☁
  • Larnaca 9'C 🌥
  • Ayia Napa 10'C 🌥
  • Paphos 11'C ☁
  • Limassol 12'C 🌥
  • Nicosia 9'C ☁
  • Larnaca 9'C 🌥
  • Ayia Napa 10'C 🌥
  • Paphos 11'C ☁

Ryanair już nie będzie tani – likwiduje darmowy bagaż podręczny!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

[dropcap]T[/dropcap]o kolejna zmiana polityki bagażowej Ryanaira. Poprzednia weszła w życie w styczniu, ale tym razem mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją. Jak sytuacja wygląda obecnie? W cenie biletu mamy wliczone dwie sztuki bagażu podręcznego – tzw. duży (o wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 10 kilogramów) oraz mały bagaż podręczny (np. torba z laptopem o wymiarach 35x20x20 cm). Od 1 listopada wyłącznie pasażerowie, którzy wykupią pierwszeństwo wejścia, będą mogli wnieść na pokład swój standardowy bagaż podręczny. Ci, którzy nie dopłacą, będą mogli podróżować z niewielką torbą lub plecakiem, którego maksymalne wymiary to 40x20x25 cm. Bagaż powinien z łatwością zmieścić się pod siedzeniem pasażera z przodu.[pullquote-left]“Zmiany nie wpłyną negatywnie na 60% klientów i spodziewamy się, że pozostałe 40% zdecyduje się na zakup priorytetowego wejścia na pokład lub zapłaty za bagaż albo zdecyduje się na podróż z jedną (darmową) małą torbą. Nowe zasady pozwolą wyeliminować spóźnienia naszych samolotów” – wyjaśnia Kenny Jacobs z Ryanair[/pullquote-left]

Opłata za pierwszeństwo wejścia na pokład wyniesie od 1 listopada 6 lub 8€ (w zależności od tego, czy pasażer kupił usługę przy rezerwacji, czy później) i umożliwi podróżującym zabranie na pokład zarówno małego (40x20x25 cm.), jak i dużego bagażu (55x40x20 cm). Jeśli pasażer nie wykupi wejścia priorytetowego, to będzie mógł jeszcze skorzystać z opcji płatnego (10€) nadania bagażu podręcznego większych rozmiarów (do 10 kg) do luku bagażowego. [highlight]Zmiany dotyczą wszystkich podróżujących od 1 listopada- nawet jeśli bilety zostały kupione wcześniej.[/highlight]

Jeśli myślicie, że to dobra alternatywa gdyż będzie można nadać dwie walizki po 10 kg i zapłacić 20€ a tymczasem bagaż rejestrowany to koszt 25€ za 20 kg to przestrzegamy: jedna osoba może nadać maksymalnie 1 bagaż (dawny “duży podręczny”) o wadze do 10 kilogramów!

Ryanair informuje, że nowe reguły dotyczące bagażu podręcznego znajdą się w systemie rezerwacyjnym od 1 września.

 


Zostaw swój komentarz:

Zaplanuj swoją podróż

Zobacz także:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.


Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie: