Ruszyły linie Fly Kıbrıs

W niedzielę odbył się inauguracyjny lot nowych linii lotniczych północy Fly Kıbrıs

W niedzielę pierwszy lot między Stambułem a „lotniskiem” wykonała nowa „linia lotnicza” o nazwie „Fly Kıbrıs”. Lot o kodzie FH104 został wykonany przez samolot Airbus A320 o nazwie „Şampiyon Melekler” (Anioły Czempionów) ku pamięci młodych Turków cypryjskich, którzy stracili życie w trzęsieniach ziemi z 6 lutego.

Samolotem podróżowało 84 pasażerów, w tym „wicepremier i minister turystyki, kultury, młodzieży i środowiska” Fikri Ataoglou, „minister robót publicznych i transportu” Erhan Arikli, były „wicepremier” Serdar Dektas, a także jako dziennikarze i osoby z branży turystycznej.

Firma będzie obsługiwać trasy 4 dni w tygodniu, dwa loty do i ze Stambułu oraz 1 lot do i z Ankary i Izmiru.

Obsługiwane będą także loty czarterowe z terenów okupowanych do różnych krajów. W pierwszym etapie 7 czerwca odbędą się loty do Baku, 14 czerwca z Teheranu, a w październiku do Ammanu i Prisztiny. W późniejszym okresie zaplanowano także regularne loty do Trebizond, Antalyi, Ordu i Sebasti.

Urzędnicy Turków cypryjskich oświadczyli we wtorek, że nowa linia lotnicza stworzy ważny impuls dla turystyki na północy i stworzy nowy most do Turcji.

Fly Kibris, który został nazwany „narodowymi liniami lotniczymi” to tak naprawdę jeden samolot należący do tureckiego biura podróży a udziałowcami firmy są obywatele tureccy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading