Ruszają autobusy szkolne

Ministerstwo zdecydowało o rozszerzeniu usługi autobusów z domu do szkoły od drzwi do drzwi

Decyzja zapadła: wprowadzony w ubiegłym roku szkolnym pilotażowy dotyczący dowozu dzieci do szkół na zasadzie „od drzwi do drzwi” będzie nadal kontynuowany.

Jak zapowiada ministerstwo transportu, zostanie on także rozszerzony o minimum trzy nowe szkoły w każdym województwie.

Niestety, jak informuje ministerstwo, problemem nie jest zainteresowanie programem przez rodziców, ale brak kierowców, którzy byliby zainteresowani dołączeniem do programu.

W ramach tego programu autobusy odbierają uczniów szkół podstawowych z ich domów rano i odwożą ich w południe po zakończeniu zajęć lekcyjnych. W autobusach pracuje profesjonalny opiekun, który czuwa nad bezpieczeństwem dzieci (zna także zasady pierwszej pomocy), a także posiada informacje o rodzicach, aby w razie potrzeby móc się z nimi natychmiast skontaktować.

Przedmiotowy program prowadzony jest przez Ministerstwo Transportu, po uprzednim uzyskaniu wszystkich niezbędnych danych (liczba szkół i uczniów, zainteresowania rodziców itp.).

Ministerstwo transportu pracuje aktualnie nad rozwiązaniem problemów z zaangażowaniem kierowców w Strovolos gdyż jest to obszar szczególnie obciążony ruchem drogowym , zwłaszcza w godzinach szczytu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading