Rusza portal TaxForAll

W przyszłym tygodniu ruszy nowa strona przez którą będzie trzeba płacić podatki

Nowy system płatności podatkowych online Tax For All zostanie uruchomiony 27 marca, zastępując Taxisnet, poinformował w poniedziałek departament podatkowy.

W rozmowie z państwowym nadawcą CyBC komisarz podatkowy Sotiris Markides powiedział, że nowy system zostanie wdrożony w trzech fazach, pierwsza rozpocznie się 27 marca, a ostatnia będzie gotowa do uruchomienia pod koniec 2024 r.

Zdaniem Markidesa zmodernizowany system, jeśli chodzi o pierwszą fazę wdrożenia, uprości procedury składania zeznań podatkowych.

Zaznaczył jednak, że osoby fizyczne i prawne składające deklaracje podatkowe dla celów podatków bezpośrednich mogą na razie nadal korzystać ze starego systemu.

Podatek bezpośredni to podatek, który osoba płaci bezpośrednio podmiotowi, który go nałożył. Wszystkie podatki bezpośrednie są płacone przez indywidualnego podatnika bezpośrednio rządowi.

W przeciwieństwie do podatku bezpośredniego, podatek pośredni to taki, który może zostać przeniesiony na inną osobę lub grupę przez osobę lub firmę, która jest mu winna.

Naszym celem jest zapewnienie lepszej obsługi podatników. Tax For All z pewnością poprawi jakość wszystkich operacji, zarówno dla obywateli, jak i dla działu podatkowego, zapewniając szybszą i bardziej przyjazną dla użytkownika obsługę

Osoby potrzebujące pomocy w zrozumieniu nowego systemu mogą dzwonić na dedykowaną infolinię wsparcia pod numer 17700 oraz 22 803803

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z jednym z biur zajmujących się księgowością i podatkami.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading