fbpx

Rury są dziurawe jak sito

Ogromna utrata wody w Larnace – nadchodzą „inteligentne” liczniki

Ogromne ilości wody są tracone pod ziemią, głównie z powodu wycieków na dużych obszarach prowincji Larnaca, przy czym straty sięgają 50% w Aradippou, Livadii i Oroklini. 

Próbując zidentyfikować problem, Rada Wodociągów w Larnace ogłosiła przetarg na wykonanie studium hydraulicznego, które wskaże miejsca wycieków w trzech obszarach. Oprócz wielkich strat w zasobach wodnych, wycieki powodują również problemy finansowe, ponieważ utracone ilości są kupowane przez Departament Wody, ale nie są fakturowane. 

Gminy Aradippou i Livadia dołączyły do ​​SYL odpowiednio w 2020 i 2022 roku, społeczność Oroklini również zostanie członkiem w następnym okresie. W kontekście reformy samorządu lokalnego, SYL jest ponadto w trakcie konsultacji w sprawie przystąpienia do Rady i gmin Dromolaxia-Meneos, Athienou i Lefkara, gdzie również odnotowano duży wyciek wody.  

Badanie hydrologiczne pokaże, jakie jest zapotrzebowanie na wodę pitną na tych obszarach i gdzie występują problemy z wyciekam

Na trzech obszarach występuje dodatkowy problem z odpowiednim odwodnieniem ze względu na ciśnienie i wielkość rur oraz brak odpowiednich miejsc do magazynowania wody, tak aby w przypadku przerwy w dostawie wody odbiorcy mogli być zaopatrzeni przez 24 godziny na dobę. godziny. 

Eksperci zostaną poproszeni o zaprezentowanie dwóch modeli hydraulicznych: strategicznego modelu symulacyjnego oraz analitycznego modelu hydraulicznego. 

Zarówno na badanie, jak i na projekty, które będą potrzebne, z funduszy strukturalnych zabezpieczono środki w wysokości 3,5 mln euro.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!