Rozwodzą się na potęgę

Każdego roku rośnie licznie rozwodów na Cyprze

Co roku na Cyprze we wszystkich okręgach rejestrowanych jest ponad 800 a od początku tego roku złożono prawie 400 wniosków – takie informacje uzyskała Izba Praw Człowieka podczas dyskusji na temat problemów finansowych, z jakimi borykają się rozwódki.

Doniesienia te sporządził przedstawiciel Izby Adwokackiej, który powiedział członkom Komisji Praw Człowieka, że ​​proces dochodzenia alimentów jest utrudniony.

Komisja zmianę procedury wydawania nakazu pozbawienia wolności, która jest czasochłonna, zauważając, że dwie trzecie nakazów pozbawienia wolności wydaje się, gdy jeden z rodziców jest zmuszony skorzystać z tej drogi, gdy drugi rodzic ze względu na swoje z własnych powodów nie płaci alimentów.

Podczas sesji przewodnicząca komisji i posłanka z Akel, Irene Charalambides, zwróciła się o złożenie poprawki, aby sprawdzić, czy członkowie komisji będą mogli ją przedyskutować i przekazać ją na posiedzenie plenarne.

W oświadczeniu posłanka Disy Rita Superman stwierdziła, że ​​problemy rozwiedzionych narastają i nie są rozwiązywane, gdyż gubią się i degradują w labiryncie biurokracji, dodając, że samo rozpoczęcie procesu ściągania alimentów trwa od 1,5 miesiąca do 7 lat.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading