Wiadomości 

Roztocza atakują na plaży w Limassol!

[dropcap]C[/dropcap]oraz więcej rodziców zgłasza się do lekarzy z dziećmi pogryzionymi przez roztocza na plaży Lady’s Mile Beach w Limassol.

Szef departamentu ochrony zdrowia Limassol Dimitris Theotis powiedział, że nie znaleziono żadnych drobnoustrojów podczas ostatnich analiz wody w Limassol. [pullquote-right]“Nie jest to pierwszy tego typu przypadek na tej plaży – podobne miały już tu miejsce w latach poprzednich – powiedział Theotis”[/pullquote-right]Zauważył jednak, że problem z roztoczami na Lady’s Mile istnieje, ale nie ma sposobu nie ma jednak sposobu aby sobie z nimi poradzić, ponieważ “roztocza są przezroczyste i nie można ich zobaczyć gołym okiem”. Jego zdaniem roztocza mogą żyć zarówno w morzu jak i w piasku.

Zdaniem Theotisa, populacja roztoczy wzrosła w wyniku tegorocznej drastycznej zmianie temperatury. Dowództwo bazy wojskowej, która jest odpowiedzialna za te obszary zapowiedziało bliższe przyjrzenie się sprawie i przeprowadzenie odpowiednich badań. Departament zdrowia obiecał ponadto, że w najbliższych dniach poda jak skutecznie walczyć z objawami choroby.

Może lepiej na wszelki wypadek omijać Lady’s Mile …Skomentuj

Zobacz także

×