Rozpoczyna się cyfryzacja szkół

Zaplanowano 20 milionów euro na cyfrową modernizację wszystkich szkół

We wtorek Ministerstwo Edukacji podpisało umowę o wartości 20 milionów euro na cyfrową modernizację wszystkich szkół.

W istocie jest to największa modernizacja technologiczna i jedna z największych reform w edukacji, która radykalnie poprawi codzienne życie szkoły – powiedział minister edukacji Prodromos Prodromou.

Według ministerstwa umowa przewiduje opracowanie, instalację, utrzymanie i obsługę zintegrowanego systemu cyfrowego, dzięki któremu usprawni się zarządzanie szkołami, wspierając nauczycieli, rodziców i uczniów w ich codziennych potrzebach administracyjnych, jednocześnie aktywnie zajmuję się codziennym sprawami podnoszonymi .

Plan, który pokaże pierwsze rezultaty do lipca 2023 roku, obejmuje: cyfryzację różnych procedur związanych z kształceniem specjalnym, obsadę i zarządzanie jednostkami szkolnymi, państwowe placówki szkoleniowe, egzaminy, rejestrację uczniów on-line, płatności on-line do stowarzyszeń rodziców.

Projekt rozpocznie się natychmiast, a zakończy za 30 miesięcy, z przewidywaną datą zakończenia w marcu 2025 roku.

Rodzice i opiekunowie będą mieli kluczową komunikację, dostęp i możliwość interakcji z nauczycielami, a także z kierownictwem szkoły. Będą również mogli komunikować się ze stowarzyszeniem rodziców, a także przetwarzać płatności związane z życiem szkolnym dzieci – powiedział Prodromou.

Uczniowie będą również mieli dostęp do swoich planów lekcji, informacji o szkole i harmonogramów testów.

Panie ministrze, nie możemy się doczekać!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading