Rozpoczęli budowę parku krokodyli bez zezwolenia!

Sprawą ma zająć się prokuratura

Władze miejskie wysłały list do Prokuratora Generalnego z prośbą o podjęcie kroków prawnych przeciwko firmie, która planowała budowę parku krokodyli w Psematismenos w Larnace.

Minister Spraw Wewnętrznych, Constantinos Petrides, twierdzi że w dniu 23 czerwca 2014 r. firma złożyła wniosek o pozwolenie na budowę parku krokodyli w Psematismenos. Trzy miesiące później, 19 września 2014 r., Departament Planowania Miejskiego udał się na inspekcję terenu i stwierdził, że roboty ziemne już się rozpoczęły! W kwietniu 2016 wniosek odrzucono ponieważ nie było legalnie zarejestrowanej drogi do parku, gmina nie wydała zgody na dostarczanie tam bieżącej wody a pobliscy mieszkańcy oraz mieszkańcy Larnaki sprzeciwili się budowie parku.

W sierpniu 2017 roku Departament Planowania Miasta zawiadomił firmę by ta przywróciła teren do stanu sprzed prac ziemnych. Jednak według Ministra Spraw Wewnętrznych, firma zignorowała zgłoszenie, dlatego Departament wysłał list do Prokuratora Generalnego z prośbą o podjęcie kroków prawnych.

Park miał pomieścić 170-220 krokodyli, które miały zostać przywiezione z Izraela i zamieszkiwać w sztucznych jeziorach. Miała to być atrakcja turystyczna. Mieszkańcy stanowczo sprzeciwiali się temu projektowi i skutecznie opóźniali rozpoczęcie prac.
Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!