fbpx

Rozluźnienie dopiero w marcu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Gabinet w środę przedłużył obecną fazę działań przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa do 28 lutego.

Decyzja została podjęta na podstawie sugestii ministerialnej komisji ds. zarządzania pandemią – poinformowało ministerstwo zdrowia.

„Pomimo poprawy wskaźników epidemiologicznych, na wczorajszym posiedzeniu ministerialna komisja ds. zarządzania pandemią przeanalizowała dane epidemiologiczne i wzięła pod uwagę fakt, że druga faza została uruchomiona dopiero w poniedziałek 8 lutego, więc jej wyniki należy ocenić w nadchodzących tygodniach” – napisano w komunikacie
„Biorąc pod uwagę, że nowe warianty wykryte do tej pory w większości krajów UE, w tym na Cyprze, powodują bardziej agresywne i szybkie przenoszenie wirusa, właściwi ministrowie uzgodnili, że deeskalacja środków powinna być prowadzona powoli i ostrożnie, aby uniknąć pogorszenia obrazu epidemiologicznego”

Okazuje się więc, że pomimo znacznej poprawy obrazu epidemiologicznego, powrót do normalności nastąpi być może dopiero na początku marca.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!