fbpx

Rosyjskie śmigłowce będą gasić pożary na Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Do cypryjskiej floty lotniczej służącej do gaszenia pożarów, dołączyły dwa śmigłowce typu KAMOV

Zgodnie z komunikatem, w sobotę po południu komisja składająca się z urzędników Departamentu Leśnego, Skrzydła Lotniczego Policji i Straży Pożarnej udała się na lotnisko w Pafos i dokonała inspekcji helikopterów oraz 24-osobowego zespołu, który je obsadził.


Wykonano testowe zrzuty wody i zdecydowano się je wprowadzić do służby.


Na polecenie Dyrektora Departamentu Leśnictwa oba śmigłowce od niedzieli wprowadzono do gotowości operacyjnej i pomimo rosyjskich oznaczeń będą gasić pożary na wyspie. Dwa helikoptery strażackie KAMOV zostały wydzierżawione przez Republikę Cypryjską na sezon letni.

Jak informuje Wikipedia, Kamow to lotnicze biuro doświadczalno-konstrukcyjne założone w 1948 roku w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (ОКБ Камов), swą nazwę wzięło od nazwiska ówczesnego głównego konstruktora – Nikołaja Ilicza Kamowa – zajmującego się projektowaniem śmigłowców Ka. Siedziba mieści się w miejscowości Lubiercy.
Śmigłowce biura konstrukcyjnego Kamow są nadal produkowane między innymi w Arseniewskich Zakładach Lotniczych „Progress” i Kumiertauskich Zakładach Lotniczych.

Mamy nadzieję, że nie często będziemy je widzieć na cypryjskim niebie…


foto: Facebook (Τμήμα Δασών)


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!