Rośnie liczba pasażerów na Ercan

O ponad 30% wzrosła liczba pasażerów korzystających z nielegalnego lotniska Ercan na północy

Liczba pasażerów przylatujących i odlatujących z nielegalnego lotniska Ercan (Tymbou) wzrosła o prawie jedną trzecią w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

W okresie od stycznia do września przez lotnisko przewinęło się niecałe 2,9 miliona pasażerów, o 700 000 więcej niż w roku poprzednim.

W pierwszych dziewięciu miesiącach roku na lotnisku wylądowało łącznie 19 375 samolotów, w porównaniu z 16 584 w 2022 r.

Serhat Ozcelik, dyrektor generalny holdingu T&T lotniska, powiedział, że do końca roku lotnisko zamierza obsłużyć cztery miliony pasażerów.

Mamy nadzieję, że kiedy uwolnimy się od embarga, nasze lotnisko zostanie otwarte dla lotów międzynarodowych, a nasi obywatele będą mieli bezpośrednie loty za granicę” – powiedział.

Dla porównania w 2022 r. przez lotnisko w Larnace przewinęło się nieco ponad sześć milionów pasażerów, a w tym samym roku przez lotnisko w Pafos przewinęło się nieco ponad 3,2 miliona, co stanowi najwyższy wynik w historii lotniska na zachodnim wybrzeżu.

Ercan to lotnisko położone w północnej części Cypru. Należy pamiętać, że społeczność międzynarodowa i Organizacja Narodów Zjednoczonych nie uznają go za oficjalne lotnisko międzynarodowe.

Zgodnie z prawem lądowanie na tym lotnisku za naruszenie międzynarodowego prawa lotniczego.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading