Rośnie liczba dzieci wykorzystywanych seksualnie!

Tylko w ubiegłym roku o pomoc zwróciło się 481 dzieci wykorzystywanych seksualnie

Od 2017 roku do Domu Dziecka działającego pod auspicjami Nadziei dla Dzieci zgłosiło się ponad 1500 dzieci wykorzystywanych seksualnie. Według dziennika Phileleftheros , rok 2021 miał największy odnotowany wzrost liczby incydentów, wynoszący 481 przypadków .

Dane pokazują, że 74,7 procent incydentów dotyczyło kobiet, a 25,3 procent dotyczyło mężczyzn. Sprawcami byli przede wszystkim mężczyźni, 74,4 proc. W 31,6 proc. sprawca był członkiem rodziny, a najczęściej ojcem (13,4 proc).

Starszy pracownik socjalny Marios Nicolaou z Domu Dziecka powiedział, że wszystkie sprawy są kierowane do nich przez policję i opiekę społeczną. Wiele spraw wychodzi na jaw długo po tym, jak doszło do nadużycia, przede wszystkim ze strachu, że nikt im nie uwierzy lub reperkusji.

W niektórych przypadkach dzieci mówią głośno, ale nikt im nie wierzy.

Celem Domu Dziecka jest udzielanie wsparcia psychologicznego przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka.

W sumie 29 procent rodzin było znanych policji, a 54,5 – służbom społecznym. Średni wiek maltretowanych dzieci wynosił 12 lat, najczęściej 16 lat.

Ponad połowa przypadków – 65,8 procent – ​​dotyczyła znęcania się osoby dorosłej na nieletniej, podczas gdy 8 procent dotyczyło nastolatków w wieku od 14 do 17 lat.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading