Rośnie ilość turystów z Polski

Kilka dni temu informowaliśmy o turystach z Polski – okazuje się, że ich ilość wciąż rośnie.

Język polski słychać teraz praktycznie w każdym sklepie oraz w każdym hotelu. Nie ma praktycznie miejsca noclegowego, gdzie nie spotkamy Polaków. Ilość turystów z Polski lawinowo rośnie.

Prawdopodobnie spowodowane jest to stosunkowo niskimi cenami pobytów wakacyjnych organizowanych przez biura podróży. Są oczywiście tańsze miejsca (Turcja czy Grecja) ale wyraźnie widać, że Polacy szukają nowych celów podróży.

Według Hermesa 885000 pasażerów podróżowało do i z lotnisk w Larnace i Pafos w maju, co stanowi wzrost o 634000 pasażerów w porównaniu z tym samym miesiącem w 2021 r. W tym gronie znalazło się aż 48000 osób podróżujących do i z Polski.

Polacy podróżowali zarówno do Pafos jak i Larnaki – dokładnie po 24000 osób skorzystało z każdego portu.

Oczywiście nie możemy równać się jeszcze ilościowo z turystami z Wielkiej Brytanii – ich na wyspę przyleciało w maju ponad 300 tysięcy.

W pierwszych pięciu miesiącach roku około 2,5 miliona pasażerów podróżowało do i z lotnisk w Larnace i Pafos, czyli o dwa miliony więcej niż w analogicznym okresie w 2021 roku i 17% mniej niż w tym samym okresie 2019 roku.

Z całą pewnością likwidacja okazywania testów i świadectw szczepień spowoduje, że ruch turystyczny z Polski ulegnie dalszemu zwiększeniu.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!