fbpx

Rośnie ilość czeków bez pokrycia

Może wydaje się to nieprawdopodobne, ale na Cyprze nadal używane są książeczki czekowe

Liczba i wartość niezrealizowanych czeków znacznie wzrosła w tym roku w porównaniu z ubiegłym, wynika z danych opublikowanych właśnie przez Bank Centralny Cypru.

Jak ustalił Bank Centralny Cypru, w okresie od stycznia do listopada tego roku, firmy i osoby prywatne wystawiły czeki bez pokrycia o wartości 1,453 mln euro, w tym samym okresie ubiegłego roku miały one wartość 693 000€.

W bieżącym roku do Centralnego Rejestru Informacji o Wystawcach Czeków Haniebnych, prowadzonym przez Bank Centralny, wpisanych zostało 231 osób (osób fizycznych i prawnych). W poprzednich latach do rejestru wpisano odpowiednio 179 osób w 2021 r. i 186 osób w 2020 r.

Tylko w listopadzie tego roku wystawiono czeki bez pokrycia o wartości 66 121 euro – w porównaniu do 47 010 euro i 260 353 euro odpowiednio w październiku i wrześniu.

Na Cyprze nadal wiele osób używa książeczek czekowych – wystawiają je wszystkie banki. Niestety ze statystyk jasno wynika, że wiele osób próbuje oszukać system uznając, że wystawienie czeku zwalnia z regulowania należności.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!