Rośnie ilość czeków bez pokrycia

Może wydaje się to nieprawdopodobne, ale na Cyprze nadal używane są książeczki czekowe

Liczba i wartość niezrealizowanych czeków znacznie wzrosła w tym roku w porównaniu z ubiegłym, wynika z danych opublikowanych właśnie przez Bank Centralny Cypru.

Jak ustalił Bank Centralny Cypru, w okresie od stycznia do listopada tego roku, firmy i osoby prywatne wystawiły czeki bez pokrycia o wartości 1,453 mln euro, w tym samym okresie ubiegłego roku miały one wartość 693 000€.

W bieżącym roku do Centralnego Rejestru Informacji o Wystawcach Czeków Haniebnych, prowadzonym przez Bank Centralny, wpisanych zostało 231 osób (osób fizycznych i prawnych). W poprzednich latach do rejestru wpisano odpowiednio 179 osób w 2021 r. i 186 osób w 2020 r.

Tylko w listopadzie tego roku wystawiono czeki bez pokrycia o wartości 66 121 euro – w porównaniu do 47 010 euro i 260 353 euro odpowiednio w październiku i wrześniu.

Na Cyprze nadal wiele osób używa książeczek czekowych – wystawiają je wszystkie banki. Niestety ze statystyk jasno wynika, że wiele osób próbuje oszukać system uznając, że wystawienie czeku zwalnia z regulowania należności.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading