fbpx

Rosjanie przylecą na Cypr – hotele na razie puste

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Rosja dała zielone światło dla lotów czarterowych na Cypr. Jak na razie hotele stoją prawie puste…

Od 28 czerwca przywracane jest połączenie lotnicze z Rosją – napisał na Twitterze minister transportu Giannis Karousos. Dodał, że decyzja ta potwierdza dobry obraz epidemiologiczny Cypru oraz skoordynowane działania Ministerstwa Transportu, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Turystyki.


Na turystów z Rosji z utęsknieniem czekają hotelarze na całym Cyprze


Ioanna Florentiadou, szef oddziału Cypryjskiego Stowarzyszenia Hoteli w Larnace, powiedziała cypryjskiej agencji prasowej, że chociaż hotele obniżyły ceny o 20 do 25 procent, rezerwacje na lipiec i sierpień pozostają rozczarowująco niskie. Dodała, że ​​wskaźnik obłożenia wynosi obecnie od 15 do 20 procent, znacznie mniej niż oczekiwano, z rzadkim wyjątkiem trzydniowego weekendu.

Wtórował jej odpowiednik w dystrykcie Famagusta, Doros Takkas, który powiedział, że hotelarze martwią się, czy mogą utrzymać swoje hotele w eksploatacji. „Bez programu wsparcia dla pracowników ministerstwa, który kończy się pod koniec miesiąca, pewne jest, że znaczna liczba hoteli w okolicy zostanie zamknięta” – powiedział. Cypryjczycy zwiększają zapotrzebowanie na długi weekend, a obłożenie wynosi od 60 do 70 procent. Ten biznes jest bardzo mile widziany, ale jedno-, dwu- lub trzydniowe pobyty nie mogą utrzymać działalności hotelowej – wyjaśnił.

Sytuacja w Pafos jest bardzo podobna. Z wyjątkiem weekendu Kataklysmos, kiedy obłożenie ma wynieść około 40 procent, hotele dystryktu w czerwcu są w najlepszych okolicznościach wypełnione tylko w 15 procentach, powiedział Thanos Michaelides dla Cypryjskiej Agencji Prasowej.

Hotele zostały otwarte w maju z myślą o wsparciu państwa i pozostaną otwarte być może do lipca, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będą mogły pozostać otwarte przy tak niskim obłożeniu, jeśli program dopłat zostanie wstrzymany.

Mamy nadzieję, że hotele zapełnią się teraz Rosjanami – oni mają zwyczaj dokonywania rezerwacji w ostatniej chwili.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!