fbpx

Rosjanie już mogą przylecieć, ale teraz nie chcą!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jak informują operatorzy turystyczni, po intensywnych negocjacjach trwających kilka dni w Moskwie, Federacja Rosyjska zgodziła się ponownie uruchomić regularne loty na Cypr od 1 maja.

Branża hotelarska przyjęła tę wiadomość z zadowoleniem. Wiele hoteli na Cyprze ma w maju znaczne rezerwacje od rosyjskich turystów. „Istniała realna szansa, że ​​Rosja zamknie loty” – zauważa źródło z branży lotniczej. „Ale teraz może rozpocząć się ożywienie w turystyce!”. Decyzja została podjęta po tygodniowych spotkaniach przedstawicieli rządu Cypru i Federacji Rosyjskiej z przedstawicielami linii lotniczych i branży turystycznej.

Obawy związane z lotami na Cypr wzrosły po tym, jak Rosja zamknęła prawie wszystkie loty do Turcji, powołując się na rosnące przypadki koronawirusa. A przed spotkaniami w tym tygodniu loty pasażersko-towarowe z Moskwy i Sankt Petersburga do Larnaki od końca kwietnia do połowy maja w dużej mierze zniknęły z rozkładów lotów kilku linii lotniczych.


Wszystkie inne linie lotnicze latające z Rosji na Cypr będą mogły obsługiwać loty zgodnie z rozkładem. Siedem linii lotniczych oferuje zwykle loty pasażerskie na Cypr z Rosji: są to Aeroflot, Rossiya, Nordwind, S7, Ural Airlines, Cyprus Airways i Pobeda.


Rosja została umieszczona w kategorii „czerwonej”, co oznacza, że ​​podróżni mogą wjechać, jeśli mają negatywny test na koronawirusa, nie starszy niż 72 godziny, i wykonają kolejny po przylocie.

Niestety, po ogłoszonych w piątek nowych obostrzeniach, Rosjanie przekładają przyjazdy na Cypr. Właściciele hoteli twierdzą, że od piątkowego wieczoru otrzymali wiele maili i telefonów od osób oraz biur turystycznych z decyzją o anulacji pobytu. Prawdziwego szturmu spodziewają się jednak od dzisiaj.

Turyści nie wyobrażają sobie przebywania non stop w pokojach hotelowych czy też jedynie na terenach hotelu bez możliwości zwiedzenia wyspy, odwiedzenia restauracji czy też wizyty w centrum handlowym.

Możemy jedynie mieć nadzieję, że turystyka ruszy po 10 maja.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!