Rosjanie, Chińczycy, Brytyjczycy w cypryjskiej armii?

Okazuje się, że nie ma żadnych przepisów, które zwalniałyby posiadaczy „kupionego” obywatelstwa w ramach Cypryjskiego Programu Inwestycyjnego ze służby w cypryjskim wojsku!

Są wprawdzie przepisy, które zwalniają nowych obywateli z obowiązkowej 14. miesięcznej służby wojskowej, ale nie ma przepisów, które zwolniłyby ich do służby w rezerwie. Przypomnijmy, każdy obywatel Cypru poniżej 50. roku życia ma obowiązek kilka razy w ciągu roku stawić się do odbycia szkolenia.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w latach 2008-2017 liczba osób, które uzyskały cypryjskie obywatelstwo w drodze jego przyznania, wyniosła 3 381 osób. Spośród nich 3 336 to inwestorzy i członkowie ich rodzin, 23 to obywatele honorowi, a 22 to sportowcy lub trenerzy, którym przyznano obywatelstwo na wniosek Cypryjskiej Organizacji Sportowej.

No jakby nie było 3381 osób to całkiem niezła armia. Szkoda tylko, że prawdopodobnie nie dogadają się z innymi żołnierzami po grecku… A może Gwardia Narodowa zorganizuje ćwiczenia rezerwy zgodnie ze znajomością języka…

[bar group=”820″]


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading