Rosjan jest mniej, ale przychody wyraźnie większe

Pomimo braku wielu turystów z Rosji, przychody z turystyki na Cyprze są wyraźnie wyższe.

Pomimo utraty rynku rosyjskiego, zwiększony ruch turystyczny w porównaniu z ubiegłym rokiem powoduje wzrost przychodów z turystyki, które w pierwszych pięciu miesiącach przekroczyły pół miliarda euro, odnotowując roczny wzrost o 341%. 

W stosunku do 2019 r. wpływy turystyczne pierwszych pięciu miesięcy tego roku to tylko 100 mln euro mniej, czyli procentowo o 17% mniej. Przychody z turystyki szacuje się na 83% tych z 2019 r.

Jak ogłosił wczoraj Cystat, na podstawie wyników ankiety Traveller Survey, przychody z turystyki w maju 2022 r. osiągnęły 221 mln euro w porównaniu z 76,7 mln euro odnotowanymi w maju 2021 r. Zasadniczo, w porównaniu z ubiegłym rokiem, wpływy z turystyki w maju potroiły się w wyniku potrojenia przyjazdów w tym samym miesiącu – liczba odwiedzin turystów wzrosła ze 100852 w maju 2012 r. do 315018 w maju tego roku.

Dotychczasowa trajektoria przychodów z turystyki wydaje się obalać kolejny „mit”: że rosyjscy turyści byli niezbędni dla branży, ponieważ byli turystami o wysokich dochodach. 

Według Cystat, pomimo utraty Rosjan, spadek przychodów z turystyki w porównaniu z 2019 r. jest nadal mniejszy niż w przypadku przyjazdów w tym samym okresie, pokazując tym samym zapoczątkowany w ubiegłym roku trend zwiększania wydatków turystów. 

Potwierdzają się przypuszczenia i obserwacje pracowników hoteli all inclusive na wyspie – wielu Rosjan przyjeżdżało na Cypr i non stop siedziało w hotelach i korzystało z propozycji hoteli.

Teraz produkt turystyczny się zmienia – wiele osób organizuje swój pobyt indywidualnie i dzięki temu wydaje dużo więcej.

A może po prostu wycofać all inclusive z oferty?

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading