fbpx

Rolnikom nie opłaca się pracować

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypryjscy rolnicy twierdzą, że ani rząd cypryjski, ani Unia Europejska nie chroni ich przed kryzysem

Środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa a także brak turystów spowodował znaczny spadek zapotrzebowania na cypryjską żywność. Bezpośrednio związane jest to ze spadkiem cen w punktach skupów.

Zdaniem rolników, koszt produkcji kilograma ogórków i pomidorów wynosi około 0,45€ za kilogram, punkty skupu gotowe są natomiast płacić 0,02€ za kilogram ogórków i 0,05€ za kilogram pomidorów.

W ubiegły piątek rolnicy z okolic Famagusty wyrzucili ogórki na drogę przed punktem skupu SEDIGEP Paralimni, twierdząc, że bardziej opłaca im się je wyrzucić niż dowieźć do punktu skupu:


Rolnictwo na Cyprze powoli odchodzi do lamusa – młodzi ludzie nie chcą być rolnikami przede wszystkim z uwagi na praktycznie zerowe zarobki w branży.

Swoją drogą, jeżeli ogórki są skupowane po 0,02€ za kilogram to jakim cudem w sklepach na Cyprze osiągają takie ceny? Zwróćcie uwagę na to ile procentowo (nie kwotowo) zarabiają na warzywach kolejni pośrednicy…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!