Rolnicy na północy protestują

Rolnicy nie zgadzają się na import mięsa – w ciągu tygodnia dotrze go jednak ponad 20 ton

Od kilku już dni rolnicy z północy protestują przeciwko importowi mięsa. Przypomnijmy, że mięso importowane z Holandii będzie sprzedawane w sklepach mięsnych na północy – mrożona jagnięcina bez kości będzie kosztować 400 TL (11,42 euro) za kilogram, a mrożona pakowana mielona wołowina będzie sprzedawana po 300 TL (8,56 euro) za kilogram.

Rolnicy żądali spotkania z przywódcami północy, jednak Ci skutecznie odmawiali. Ostatecznie jednak, po kilku dniach protestu, do spotkania doszło wczoraj.

Po spotkaniu premier powiedział, że „obowiązkiem rządu” jest „wspieranie zarówno producentów, jak i konsumentów”. Dodał jednocześnie, że import mięsa będzie kontynuowany „przez jakiś czas”, tak aby mogły je kupować osoby „o niskiej sile nabywczej” , co wyeliminuje potrzebę „jeżdżenia na południe i kupowania mięsa”.

W tym tygodniu zostaną zrealizowane trzy dostawy i dotrze w sumie 20,9 ton mięsa. Kolejne zakupy zostaną oszacowane na podstawie bieżących potrzeb konsumentów – powiedział premier

Pierwsza partia przybędzie z Holandii i że „rząd” był „wyczulony”, aby zapewnić import mięsa z „krajów wolnych od chorób”.

Północ będzie również importować mięso z Hiszpanii i zdaniem rządu ceny detaliczne mięsa spadną co wyeliminuje przemyt mięsa z południa.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading