fbpx

Rodzice żądają interwencji policji

We wtorek bójka w szkole w Larnace, w piątek w Limassol…

Akty przemocy, które zostały ostatnio odnotowane w liceum w Limassol, zostały potępione przez Cypryjską Federację Stowarzyszeń Rodziców, która stwierdziła, że ​​psują wizerunek szkół publicznych i zagrażają bezpieczeństwu dzieci i personelu szkolnego. Federacja stwierdziła, że ​​wzrost przemocy i przestępczości w szkołach jest bardzo niepokojący.

Powaga incydentu musi zmobilizować każdy kompetentny organ do zapobiegania i radzenia sobie z takimi incydentami. Wzywamy policję do podjęcia wszelkich niezbędnych środków, które postawią winnych przed wymiarem sprawiedliwości.

W piątek wybuchła bójka między uczniami jednej szkoły w Limassol a uczniami innej szkoły, w której nauczyciele musieli interweniować, aby ją przerwać, w wyniku czego co najmniej pięć osób odniosło niewielkie obrażenia.

Prawdopodobnie kłótnia zaczęła się, gdy brat ucznia, który w czwartek został podobno pobity przez kolegę z klasy, poszedł do szkoły w towarzystwie dwóch przyjaciół, aby domagać się wyjaśnień.

We wtorek natomiast 17. letni uczeń liceum w Larnace został pobity przez grupę uczniów z innej szkoły.

Federacja wezwała również wszystkie właściwe władze do podjęcia działań zapobiegających takim incydentom.

Prosimy również o podjęcie ścisłych środków, aby uniemożliwić każdemu łatwy dostęp do szkół. Umieszczenie kompetentnych ochroniarzy w szkołach średnich jest teraz konieczne i państwo musi to zrobić natychmiast.

Zdaniem federacji ​​przepisy dotyczące zapobiegania przemocy w szkole, uchwalone w 2020 r., które dają narzędzia do radzenia sobie z przestępczymi zachowaniami w szkołach, muszą zostać natychmiast wdrożone na wszystkich poziomach edukacji.

A może tak poprosić o interwencję rodziców uczniów?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!