Roaming – jaką polską kartę kupić aby było tanio na Cyprze

Roaming – to zawsze powstrzymuje nas przed używaniem telefonu za granicą. Polskie sieci komórkowe ogłosiły nowe cenniki, które będą obowiązywać od 15 czerwca 2017 roku. Z niektórymi z nich nie zgadza się Komisja Europejska twierdząc, że nie wprowadzają zasady o którą chodziło ustawodawcom z Unii Europejskiej. Niektóre z firm „zabezpieczyły” się przed krytyką unijną wrzucając do umów pakiety bezpłatnych minut w roamingu, niestety bardzo się pomyliły – Unia bardzo ich za to krytykuje. Oto szczegóły:

W zależności od posiadanej taryfy klienci Play za minutę połączenia wychodzącego w roamingu zapłacą od 0,09 do 0,30 zł. W przypadku minuty połączenia przychodzącego będzie to 0,05 zł. Cena za jednego SMS-a w zależności od taryfy to koszt rzędu od 0,05 do 0,09 zł, zaś MMS-a od 0,04 do 0,09 zł.Niektórzy abonenci zyskają także pakiet internetu. Z bezpłatnych 20 GB transmisji danych będą mogli skorzystać między innymi posiadacze taryfy „Formuły komfort Europa dla firm”. Każda z taryf zawiera pulę bezpłatnych minut w roamingu. W zależności od taryfy jest to 300-400 minut.


Od połowy czerwca w T-Mobile Polska za korzystanie z roamingu w większości taryf nie zapłacimy więcej niż 0,29 zł za minutę wykonanego połączenia głosowego oraz 0,09 zł za wysłanego SMSa, MMS’a lub MB transmisji danych.W przypadku abonentów, stawka za minutę połączenia wychodzącego wyniesie 0,16 zł. Pakiet rozmów przychodzących wyniesie 1500 minut w roku, po wykorzystaniu których koszt odebranej rozmowy wyniesie 0,05 zł. Dla korzystający z usług na kartę pakiet rozmów przychodzących wyniesie 500 minut w roku, po wykorzystaniu których koszt odebranej rozmowy wyniesie 0,05 zł. Podobnie jak w Play ustalono bezpłatne limity, które obowiązują 12 miesięcy i wahają się od taryfy, którą posiadacie – dla połączeń wychodzących wynoszą więc od 500 minut w ofertach na kartę do 1500 minut dla ofert abonamentowych.

W przypadku abonentów Plusa, stawka za minutę połączenia wychodzącego wyniesie 0,29 zł. Pakiet rozmów przychodzących wyniesie 300 minut w roku, po wykorzystaniu których koszt odebranej rozmowy wyniesie 0,05 zł. Cena za wysłanie wiadomości SMS wyniesie 0,20 zł, MMS – 0,40 zł. Cena za 1 MB transmisji danych wyniesie zaś 0,19 zł. Dla posiadaczy taryfy „do usług” koszt połączenia wychodzącego to 0,49 zł za minutę. Za SMS i 1 MB transferu danych trzeba będzie zapłacić po 0,19 zł. Droższe będą natomiast MMS-y, których koszt to kwota rzędu 0,40 zł. Korzystający z oferty na kartę za minutę połączenia wychodzącego, wysłanie SMS-a i MMS-a oraz 1 MB transferu danych zapłacą po 0,19 zł. Limit odebranych połączeń ustalono zaś na 150 minut.

W przypadku klientów Orange, którzy posiadają abonamenty z nielimitowanymi usługami, obniżki wynoszą nawet do 100 procent. Od połowy czerwca zapłacą oni zatem 0 zł za połączenia wykonane, odebrane, SMS-y oraz MMS-y. Dodatkowo opłaty nie będą również pobierane za 1 MB transmisji danych. Dotychczas opłata ta w roamingu wynosiła 1 zł. Klienci, którzy nie korzystają z nielimitowanych ofert abonamentowych, będą natomiast rozliczani według stawek krajowych. Zgodnie z cennikiem, który obowiązuje w Polsce za połączenia, SMS-y, transfer danych i MMS zapłacą także klienci prepaid. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej stawki – 0,10 zł za 1 MB.W przypadku ofert Orange na kartę w większości ofert zapłacimy 29 groszy za minutę połączenia, a cena jednego SMS-a wyniesie od 15 do 20 groszy.


Opublikowano także nowy cennik dla klientów nju mobile. W przypadku korzystających z oferty nju z rachunkiem za połączenia, SMS-y, MMS-y i internet podczas pobytu za granicą opłata będzie taka sama, jak w Polsce. W każdym okresie rozliczeniowym dodatkowo abonenci otrzymają limit gigabajta transferu danych do wykorzystania podczas wakacji zagranicznych, a połączenia odbierane będą bezpłatne. Korzystający z oferty nju na kartę za każdą minutę, SMS, MMS zapłacą tyle, ile wynosi cena krajowa: 0,19 zł za minutę, 0,09 zł za SMS i 0,19 zł za MMS. Koszt 1 MB w roamingu wyniesie 0,10 zł, a połączenia odbierane będą bezpłatne.

W przypadku klientów Virgin Mobile, stawki za połączenie głosowe (wychodzące), SMS i MMS będą na tym samym poziomie co ceny obowiązujące w kraju. Cena za 1 MB transmisji danych w roamingu spadnie natomiast z 0,25 do 0,12 zł. Abonenci od 15 czerwca tego roku za minutę wykonanego połączenia głosowego w roamingu zapłacą 0,29 zł. Cena za minutę odebranego połączenia wyniesie 0 zł za 150 min przyznanych w ramach limitu. Po przekroczeniu limitu trzeba liczyć się z opłatą rzędu 0,05 zł za minutę odebranego połączenia. Cena za wysłanie wiadomości SMS wyniesie 0,09 zł. Cena za 1 MB transmisji danych wyniesie zaś 0,12 zł.W przypadku klientów Virgin Mobile na kartę cena za minutę wykonanego połączenia głosowego w roamingu wyniesie 0,29 zł. Cena za minutę odebranego połączenia głosowego wyniesie 0 zł za 120 min przyznanych w ramach limitu. Po przekroczeniu limitu 0,05 zł za minutę odebranego połączenia. Cena za wysłanie wiadomości SMS wyniesie 0,09 zł, cena za 1 MB transmisji danych w roamingu wyniesie zaś 0,12 zł.


Przypominamy, że są to cenniki na dzień publikacji tekstu. Komisja Europejska zapowiedziała, że ustalanie pewnych limitów jest niedopuszczalne a stawki połączeń głosowych i sms’ów powinny być identyczne ze stawkami obowiązującymi w Polsce. Na chwilę obecną najtańszą i najlepszą siecią jest Orange, ale w tym przypadku wszystko się może zmienić.Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!