Roaming – jakie ceny w cypryjskich sieciach?

Roaming – jego ceny zmieniają się od 15 czerwca. Ile teraz zapłacimy za połączenia jadąc na przykład do Polski?

Cypryjczycy stanęli na wysokości zadania i dosłownie wzięli ustawodawstwo unijne. Nie ukrywajmy – jest to korzystne dla nas, dla użytkowników cypryjskich numerów. Bez znaczenia gdzie pojedziemy, oczywiście jeśli to będzie kraj Unii Europejskiej oraz Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Gibraltar czy Monako. Oto szczegóły:

Użytkownicy Cyty nie będą ponosić żadnych dodatkowych opłat za połączenia. Mowa tu zarówno o osobach, które opłacają abonament jak i użytkownikach usługi SoEasy na kartę. Już od 1 czerwca 2017 roku koszt połączenia dla osób bez włączonych bezpłatnych minut i sms’ów będzie wynosił wszędzie (także na Cyprze) 0,09€ za minutę. Poza tym wszystkie stawki (także za internet) w krajach objętych umową będą jednakowe. Wszyscy, którzy mają do wykorzystania bezpłatne rozmowy, sms’y i internet będą mogli je wykorzystać także w krajach unijnych bez dodatkowych opłat.

Abonenci i użytkownicy kart pre paid MTN i PrimeTel mogą korzystać w krajach unijnych ze swoich telefonów dokładnie tak samo jak w przypadku pobytu na Cyprze. Odebranie wszystkich połączeń i smsm’ów będzie całkowicie bezpłatne. Jak zapowiadają operatorzy będziecie mogli korzystać ze swoich pakietów bezpłatnych minut, sms’ów i internetu we wszystkich krajach, które zawarły umowę. Jest to świetna wiadomość, gdyż bądźmy szczerzy każdy z nas ma mnóstwo nie wykorzystanych minut. Teraz będziemy mogli je wykorzystać na połączenia do Polski.

Z informacji jakie płyną od operatorów, niestety nie są to jeszcze pewne informacje, zniknie z cenników połączeń tak zwana strefa 1 czyli kraje UE. Dzięki temu połączenia telefoniczne, które będziemy wykonywać do krajów unijnych będą w takiej samej cenie jak wewnątrz Cypru. Oznacza to, że bez znaczenia będzie to, czy będziemy dzwonić do Pafos czy do Krakowa za połączenie zapłacimy tyle samo. No chyba, że tak jak wspominaliśmy wcześniej, mamy bezpłatne minuty, wtedy będziemy dzwonić za darmo.

Staramy się potwierdzić u operatorów te wszystkie informacje. Jednak w walce o nowych klientów utrzymują je w ścisłej tajemnicy. Mamy nadzieję, że sprawa wyjaśni się jeszcze przed wprowadzeniem w życie nowych przepisów, czyli przed 15 czerwca.

Będziemy Was informować na bieżąco.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading