Road Tax 2024

Podatek drogowy (road tax) na Cyprze w 2024. Sprawdź, kiedy opłacić, jakie dokumenty są wymagane i jak złożyć zgłoszenie o unieruchomieniu.

Departament Transportu Drogowego (DRT) podlegający Ministerstwu Łączności i Robót opublikował następujące informacje dotyczące odnowienia podatku drogowego na rok 2024:

 • podatek drogowy na rok 2024 można opłacać już od czwartku, 4 stycznia 2024 r.
 • ostatnim dniem odnowienia jest poniedziałek, 11 marca 2024 r. o północy (12:00).
 • podatek można opłacić na okresy trzech, sześciu, dziewięciu i dwunastu miesięcy.
 • bez dodatkowych opłat podatek można zapłacić do północy w poniedziałek 11 marca 2024 r. – po tym dniu naliczona opłata składająca się z 10€ plus kwota równa dziesięciu procent (10%) podatku za bieżący rok .
 • system nie pozwoli na dokonanie płatności jeżeli pojazd nie będzie miał:
  • ważnego ubezpieczenia
  • ważnego badania technicznego (MOT)

  Osoby, które opłaciły podatek za rok 2023, ale nie zamierzają go przedłużać na rok 2024, muszą złożyć do Departament Transportu Drogowego zgłoszenie o unieruchomieniu. Unieruchomienia można dokonać online za pośrednictwem strony internetowej DRT. 

  Pojazdy, za które podatek drogowy nie został opłacony za rok 2023 i nie zostały zgłoszone jako unieruchomione, zostaną wykreślone z rejestru DRT w przypadku nieuregulowania należności za rok 2023 i braku odnowienia na rok 2024 do północy w poniedziałek 11 marca , 2024.

  W przypadku zniszczenia (zezłomowania) pojazdu właściciele muszą złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu (formularz DRT 98A) wraz z załączonym „Świadectwem zniszczenia” wystawionym przez uprawnione zakłady przetwarzania odpadów, zwalniającym właściciela pojazdu z obowiązku płacenia opłat drogowych podatków od daty zniszczenia pojazdu.

  Podatek drogowy można odnowić przez cały rok online (tutaj), w Punktach Obsługi Obywatela, w Starostwach Powiatowych Departamentu Usług Pocztowych oraz w Starostwach Powiatowych DRT.

  Do właścicieli pojazdów nie będą wysyłane żadne powiadomienia o konieczności opłacenia podatku.


  Zostaw swój komentarz:

  zaplanuj swoją podróż

  katalog firm

  zobacz także

  [itfruit_adrotate_by_category]

  Discover more from Cypr24

  Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

  Continue reading

  error: UWAGA: Zakaz kopiowania!