Ring ring, nowa infolinia

Od soboty, 31 lipca, przez wszystkie weekendy sierpnia i września, lekarze ogòlni oferować będą pomoc telefoniczną pacjentom z Covid-19 aby zapewnić wszystkim niezbędną pomoc.

Ma to być sposób na lepsze poradzenie sobie z czwartą falą pandemii „dla lepszej i bardziej wydajnej obsługi pacjentów z Covid-19”.

Jak sprawnie te cypryjskie infolinie działają, chyba wszyscy. Telefon ring ring, i żadnej odpowiedzi. Ale za uruchomienie linii ktoś zapłaci i teoretycznie ktoś przy niej czuwa. Więc nie jest źle jak długo nas na to stać. Te infolinie są chyba po to žeby nas powk@%$!ać i żeby Rząd mògł się pochwalić że jest wsparciem dla społeczeństwa. 

W przypadku, gdy pacjenci nie są w stanie otrzymać wsparcia od swoich lekarzy rodzinnych w weekendy, mogą zadzwonić pod numer 1420, ring ring, please wait,  aby otrzymać skierowanie do innego lekarza rodzinnego, który może zaoferować pomoc przez telefon. Czy są objawy. Proszę się obserwować.

Pomoc telefoniczna będzie dostępna od 9:00 do 23:00. To wyjdzie w praniu. 


Lekarze pierwszego kontaktu udzielą pacjentom wskazówek telefonicznie i wdrożą protokół Ministerstwa Zdrowia dotyczący leczenia pacjentów z Covid-19. To jest dopiero! Ja bez tej infolinii chyba bałabym się rozchorować.


W przypadku, gdy lekarz uzna to za konieczne, zorganizuje transport pacjenta do szpitala, kontaktując się z pogotowiem ratunkowym.

Wszyscy beneficjenci Gesy powinni nadal najpierw konsultować się z własnymi lekarzami rodzinnymi w każdej sprawie medycznej, w tym Covid-19. Czyli jeśli w weekend nasz lekarz nie pracuje, czekamy do poniedziałku?

Ministerstwo wzywa również lpacjentòw do unikania chodzenia do oddziałów pogotowia ratunkowego (A&E) w przypadku zdarzeń niezwiązanych z wypadkami i incydentów niezwiązanych z wypadkami, powołując się na warunki epidemiologiczne i presję, pod jaką znajduje się system opieki zdrowotnej. 60 łòżek zajętych! Łolaboga!

Problemy ze zdrowiem, z wyjątkiem wypadków, powinny najpierw zostać ocenione przez osobistego  lekarza pierwszego kontaktu, zanim pacjenci zgłoszą się do pogotowia ratunkowego.

Także nie musicie dzwonić, bo i tak nikt nie pomoże. Kolejna dobra inwestycja w walkę z pandemią. 


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading